Bielizna to odzież, która znajduje się najbliżej ciała. Stąd też ważne jest jej odpowiednie dobranie. Właściwy rozmiar oraz krój sprawia, że poprawiana kobiecie kształty, lub wręcz przeciwnie uwypukla mankamenty figury. Kupując bieliznę, należy zwrócić więc uwagę na dwa aspekty: jej rozmiar oraz krój. To one głównie odpowiadają za to, jak leży na ciele i czujemy się w niej komfortowo. Zobacz, jak dobrać odpowiednią bieliznę.

Jak dobrać rozmiar bielizny?

Wybierając rozmiar kobiecej bielizny, na początek należy wyposażyć się w centymetr i poznać swoje wymiary. Najlepiej zacząć od zmierzenia obwodu pod biustem oraz obwodu biustu. Dzięki temu zabiegowi poza się rozmiar stanika, które będzie pasował. Należy pamiętać, że w klasycznych miseczkach powinno być ok. 2 cm luzu, aby piersi dobrze się układały, natomiast obwód pod biustem należy pomniejszyć o 1 cm – dzięki temu biustonosz będzie się lepiej trzymał i nie deformował sylwetki.

Jak dobrać bieliznę do sylwetki?

Kolejnym aspektem doboru odpowiedniej bielizny jest jej dopasowanie do sylwetki. Eksperci wyróżniają pięć typów kobiecej sylwetki: klepsydra, kolumna, gruszka, jabłko oraz rożek.

8

Bielizna dla rożka

Kobiety o sylwetce rożka posiadają duży biust, szerokie ramiona oraz wąskie biodra. Najprościej ich sylwetkę określić mianem odwróconego trójkąta. Jeśli ty prezentujesz właśnie taki typ figury, przy doborze bielizny musisz skupić się na zakupie stanika, który podtrzyma piersi. Idealnym rozwiązaniem będą biustonosze, które w ¾ zakryją piersi, czyli tzw. kroje balkonowe lub full cup, które zakrywają je całkowicie. W przypadku dolnej części bielizny możesz postawić na bardziej zwiewne i lekkie rozwiązania. Dzięki wąskim biodrom bez problemu możesz nosić, chociażby koronkowe figi.

Bielizna dla jabłka

Duży biust oraz wystająca oponka brzuszna to figura typu jabłko. Panie, które ją posiadają, również powinny postawić na biustonosze podtrzymujące biust, o kroju full cup lub balkonowym. W zakryciu brzusznej oponki pomogą majtki z wysokim stanem.

Bielizna dla klepsydry

Panie o sylwetce klepsydry posiadają wyraźne wcięcie w talii, spory biust i kształtne biodra. Oznacza to, że dobrze wyglądają niemal we wszystkich rodzajach bielizny. Mogą bez problemu nosić balkonetki, plunge, gorsety czy bandeau. Dlatego tez w ich przypadku najważniejsze jest dobranie odpowiedniego rozmiaru, a nie skupianie się na kroju bielizny.

7

Bielizna dla gruszki

Kobiety posiadające mniejszy biust, zgrabną talię i szerokie biodra to właścicielki figury o nazwie gruszka. W ich przypadku bielizna powinna skupiać się na dodaniu objętości w górnych partiach ciała oraz wysmuklenie partii dolnych. Idealnym rozwiązaniem będą więc biustonosze z pełnymi miseczkami, czy z wypełnieniem żelowym. Podniosą one biust i uwydatnią dekolt. W dolnej części ciała polecane są majtki z wysokim stanem, wysmuklają figurę.

Bielizna dla kolumny

Dobór odpowiedniej bielizny dla pań o sylwetce kolumny musi skupić się na wykreowaniu i podkreśleniu krągłości. Stąd też warto sięgać po modele biustonoszy z wypełnieniem żelowym, które podkreśla pierwszy i powiększa je. W dolnych partiach ciała sprawdza się natomiast majtki z falbanami oraz stringi, które dodadzą objętości w okolicach bioder.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ