jak dopasować strój do okazji

Wesela, komunie, chrzciny, studniówki albo eleganckie i formalne spotkania firmowe – na każdą taką okazję potrzebna jest odpowiednia sukienka. Ale niestety, nie ma jednej uniwersalnej sukienki, która pasowałaby na każdy typ wyjścia. Dlatego zanim wybierzemy sukienkę, warto się zastanowić jaki charakter ma dane spotkanie – ze względu na jego typ będziemy wiedzieć jakie sukienki wizytowe będą nam pasować.

Długie sukienki

Jeszcze kilka lat temu długie sukienki wizytowe nie cieszyły się zbyt wielką popularnością. Kojarzyły się przede wszystkim z wielkimi galami czy czerwonym dywanem. Bądźmy szczerzy, nie są to typowe dla nas sytuacje, taka kreacja nie wydawała nam się więc konieczna. Ale długie sukienki wizytowe mają swoje atuty i te zaczęły przeważać na ich korzyść. Dlatego nikogo nie dziwi już widok kobiet w takich kreacjach na weselach, studniówkach czy eleganckich przyjęciach. Wybieramy zazwyczaj modele o prostej, lejącej się formie. Nadal nie decydujemy się na fason tak zwanej “księżniczki”, o opiętej górze i rozkloszowanym dole. Przede wszystkim dlatego, że zarezerwowany jest on dla… panien młodych. Natomiast innym interesującym fasonem sukienek wizytowych są te z niestandardową długością do połowy łydki, najlepiej wykonane ze sztywnego, delikatnie rozkloszowanego materiału. Jest to długość typowa dla lat 50. Niezwykle elegancka, ale idealna także na niestandardowy charakter imprezy – na przykład wtedy, gdy wybieramy się na wesele odbywające się w ogrodzie.

I te krótsze

Krótkie sukienki wizytowe są nadal najpopularniejsze, choć oczywiście ich długości różnią się od siebie. O krótkiej sukience wizytowej mówimy już wtedy, gdy kolana nadal są zakryte, a sukienka kończy się pod nimi. To dosyć elegancki model, który z powodzeniem nosić możemy na większość uroczystości, ale, jeśli sukienka ma prosty, skromny fason, także do pracy. Sukienki wizytowe do kolan i te kończące się tuż nad kolanami sprawdzą się jeszcze na rodzinnych spotkaniach, jak wesela (choć do kościoła powinnyśmy mieć inną sukienkę), ale już niekoniecznie na spotkanie firmowe. Powyżej tej długości kończą się już sukienki wizytowe – jeśli sukienka jest krótsza, to ubrać możemy ją na imprezę, kolację z chłopakiem albo spotkanie z przyjaciółkami, ale nie na elegancki wieczór.

Nie sama długość

Oczywiście o tym, czy sukienka wizytowa pasuje na daną okazję, decyduje nie tylko jej długość, ale także takie elementy jak to, czy mają odkryte, bądź zakryte ramiona, rodzaj dekoltu, kolor i stopień zdobienia. Jednakże długość sukienki wizytowej powinna być punktem wyjściowym podczas podejmowania decyzji o zakupie.

Sukienki wizytowe w najmodniejszych fasonach dostępne w sklepie Fokus (https://fokus.pl/pol_m_KOBIETA_Sukienki-damskie_Sukienki-wizytowe-322.html)

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ