Jak rozciągnąć nowe buty?

Nowe buty oprócz radości z ich posiadania wiążą się również z kilkoma nieprzyjemnymi skutkami. Nie ma osoby, która by nie zaznała cierpienia z powodu pęcherzy czy otarć. Jednak okazuje się, że da się ich uniknąć. Jak? Trzeba… rozbić buty.

Zabezpieczenie stóp

Aby rany stóp nie były naszym problemem należy działać stopniowo i w sposób przemyślany. Na początek dobra jest mokra skarpetka, którą należy włożyć przed ubraniem butów. W ten sposób stopniowo stopa przyzwyczai się do nowego kształtu. Dobrze, jeśli przez kilka dni będzie się chodzić w tych butach w domu przez godzinę, czy dwie. Z czasem można zacząć chodzić w nich na krótsze dystanse poza domem. Wtedy najlepiej zakładać bawełniane stopki, które ochronią przed otarciami. Dla osób z bardzo delikatną skórą stóp, przydatna będzie gruba warstwa nawilżającego kremu do stóp. Inna szkoła głosi, że niezawodnym sposobem, jest talk w pudrze. Przydatna może stać się również ochronna wkładka do butów, dzięki której łatwiej będzie uniknąć pęcherzy na piętach.

Nauka rozbijania butów w domu

1. Aby rozciągnąć buty użyj szmatkę nasączoną alkoholem, którą przetrzyj buty, aż staną się miękkie. Wtedy należy zacząć lekkie rozciąganie.

2. Inny sposób: zmoczenie gazet w denaturacie i włożenie ich do środka butów.

3. Dobrą alternatywą jest również namoczenie butów w ciepłej wodzie przez kilka minut. Ważne, aby później założyć je na stopy.

4. Przy butach skórzanych lub zamszowych rozbijanie działa na innej zasadzie. Powinno włożyć się je nad wrzątkiem, aby para mogła spokojnie działać.

Co przyda się do rozbijania butów?

Kiedy nie mamy wystarczająco dużo czasu na domowe eksperymenty lub boimy się, że buty ulegną zniszczeniu, możemy zaopatrzyć się w specjalne produkty. Przede wszystkim godny uwagi jest sprej, który ułatwia rozciąganie nowego obuwia. Po zastosowaniu go warto pochodzić w nowych butach po domu. Jeśli obawiamy się, że nasze obuwie może zniszczyć się pod wpływem wody, warto zastosować prawidło. To ciekawe urządzenie do rozciągania butów, na które niestety trzeba będzie przeznaczyć ponad 50 zł.

Warto zastosować się do wybranego przez siebie sposobu i nie dopuścić do powstania pęcherzy, czy otarć. W końcu kupno butów ma być przyjemną sprawą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ