Jak wybrać dobrą kancelarię radcowską?

W życiu każdego z nas powinny istnieć pewne instytucje czy osoby, do których mamy szczególne zaufanie. Powinniśmy mieć własnego zaufanego mechanika, który pomoże nam, gdy coś nagle stanie się z samochodem, zaufanego lekarza rodzinnego, dentystę oraz…radcę prawnego.

Kim jest radca prawny i dlaczego jest nam potrzebny?

Radca prawny to zawód zaufania publicznego. Jest to prawnik, którego zadanie polega przede wszystkim na sporządzaniu opinii, udzielaniu porad i konsultacji prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych, czy występowanie w sądzie w charakterze pełnomocnika czy obrońcy.

Dlaczego mielibyśmy potrzebować takiej osoby? Otóż radca prawny pomoże nam ocenić, czy nasza umowę o pracę, mieszkanie itp, jest ważna, pomoże wystąpić z pozwem w stosunku do pracodawcy, wierzyciela, sprawy wypadku czy też pomoże w kwestiach prawnych związanych z nieruchomością. Warto zatem mieć kancelarię radcowską, której ufamy. W szczególności zaś wówczas, gdy prowadzimy własną działalność gospodarczą.

Najlepsza kancelaria radcowska w internecie

Pytanie jednak pojawia się, jak wybrać taką swoją kancelarię radcowską? Otóż zacznijmy od rzeczy podstawowej, a mianowicie od poszukiwań poprzez internet. Tu przede wszystkim warto zauważyć, że każda kancelaria radcowska specjalizuje się w czymś innym- w prawie pracy, nieruchomościach itp. Wybierzmy taką, której zadania najbardziej pokrywają się z naszymi potrzebami.

Dalej warto zawsze zwrócić uwagę na opinie o danych kancelariach radcowskich. W szczególności istotne są tutaj kwestie terminowości, podejścia do klienta itp. Ważne jest także to, aby sprawdzić, jakie osoby tam pracują, jakie mają wykształcenie, doświadczenie i referencje.

Wizyta w kancelarii radcowskiej

Kiedy już wytypujemy jakieś kancelarie radcowskie, warto przejść się do nich i zobaczyć, czy informacje w internecie pokrywają się z rzeczywistością. Dość duże znaczenie będzie miało podejście do klienta – czy zostanie nam poświęconych odpowiednio wiele uwagi, czy porada jest rzeczywiście dobra, oparta na solidnych podstawach prawnych i doświadczeniu.

Warto zwrócić także uwagę na może mniej oczywiste sprawy, a mianowicie na wystrój danej kancelarii radcowskiej oraz na nasze pierwsze wrażenie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ