Zimowa garderoba skalda się z kilku obowiązkowych elementów: kurtki, czapki, szalki, rękawiczek oraz butów. Te ostatnie powinny być ciepłe, wodoodporne oraz wygodne. Jednak zakup butów zimowych nie jest prostą sprawą. Znalezienie modelu, który łączy w sobie zarówno estetykę, jak i praktyczność nie kiedy wydaje się niemożliwe. Wiele osób nie wie też, na jakie elementy zwracać uwagę kupując zimowe buty. W efekcie zakupuje obuwie, które nie grzeje i któremu daleko jest do miana tego zimowego. Zobacz, jakie buty warto kupić na zimę.

Buty na zimę, dlaczego warto w nie inwestować?

Większość ciepłoty organizmu ucieka przez głowę oraz stopy. Jak przyznają lekarze, najwięcej infekcji spowodowanych jest wyziębieniem stóp, o które niezmiernie łatwo, kiedy na zewnątrz szaleje mróz i śnieg. Aby zapobiec częstym przeziębieniom, warto więc zainwestować w porządne buty na zimę. Opielane i wodoodporne buty powinny w liczbie 2 par stanąć w każdej szafie.

7

Buty na zimie – jak je wybrać?

Kupując obuwie na zimę, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Każdy z nich jest tak samo istotny i wpływa na komfort noszenia zimowych butów. Pierwszym z nich jest wysokość zimowego obuwia. Musi być ona odpowiednia do ochronienia stop i nóg przed śniegiem i zimnym powietrzem. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby buty na zimę były na tyle wysokie, aby śnieg czy wiatr nie przedostawał się do stóp. Oznacza to, że nie sprawdzają się tu buty odsłaniające kostkę. Panie najlepiej, jeśli postawią na długie kozaki, a panowie na buty zimowe za kostkę. Pozwoli to na zapewnienie stopom odpowiedniej izolacji cieplnej.

Cieple buty na zimę – jak je kupić?

Sama wysokość nie zapewni właściwej izolacji cieplnej stóp. W butach zimowych ważny jest również materiał, jakim wyłożone jest wnętrze obuwia. Najlepiej sprawdzają się kożuszki, futerka raz gąbka. Materiały te utrzymują ciepło przy nogach. Cieple buty zimowe wyposażone są również w ocieplane wkładki.

Podeszwa w butach zimowych

Przy zakupie obuwia na zimę koniecznie trzeba przyjrzeć się podeszwie buta. Powinna ona być wykonana z materiałów, które są wodoszczelne oraz zapewniają stabilność przy chodzeniu po oblodzonych chodnikach. W tym celu warto wybierać buty zimowe z podeszwą z wyciętym bieżnikiem. Pozwoli to na poruszanie się po śliskich podłożach. Podeszwa w obuwiu na zimę powinna być też gruba, co sprawi, że będzie mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. W butach zimowych najlepiej sprawdzają się podeszwa z kauczuku lub gumy.

9

Skórzane buty na zimę?

Połączenie w wody i soli jest szkodliwą mieszanką dla każdych butów. Dlatego też kupując buty na zimę,  istotnym elementem jest materiał ich wykonania. Powinien on być odporny na zimowe warunki oraz sprzyjać utrzymaniu butów w czystości. Najlepiej wiec zainwestować w skórzane buty na zimę wykonane z grubego materiału. Dodatkowo polecane jest obuwie ze skóry licowej. Będą one izolować ciepło, a także pozwolą na łatwą ich pielęgnację. Osoby, które nie lubią butów skórzanych, mogą postawić na wysokiej klasy materiały syntetyczne – muszą jednak pamiętać o tym, aby sprawdzać, czy są one nieprzemakalne.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ