Każda pani ma zapewne w swojej garderobie przynajmniej kilka, a często nawet i kilkadziesiąt par butów. Niestety nie wszystkie te zakupy są trafione z wielu względów i przez to część obuwia w ogóle nie jest noszona, tylko zalega w garderobie. Jak podczas zakupów butów unikać popełniania błędów, które sprawiają, że w szafie pojawia się kolejna niewygodna para?

Kupujemy w sieci

Obecnie wiele pań kupuje obuwie damskie za pośrednictwem sklepów internatowych oraz popularnych portali aukcyjnych. Internet oferuje ogromny wybór i najniższe na rynku ceny. Niestety jeżeli nie dokonamy zakupu rozsądnie, może się okazać, że trafi do nas zupełnie inne obuwie niż się tego spodziewamy i nie zaspokoi ono naszych oczekiwań.

Przede wszystkim należy więc zwrócić uwagę na to, czy sklep pokazuje realne zdjęcia obuwia. Następnie trzeba spojrzeć na wymiar wkładki, który kryje się po rozmiarem buta. Na przykład na chińskich stronach sprzedażowych, rozmiar 38 jest znacznie mniejszy niż nasz europejski standardowy i chociaż możemy tam znaleźć piękne i tanie buty, to będą one po prostu na nas o wiele za małe.

Dobra marka

Niezależnie od tego, czy zakupy robimy w sieci czy też stacjonarnie, jeżeli chodzi o obuwie damskie to liczy się jakość, ponieważ nieporządnie wykonane buty ze słabego materiału nie przetrwają nawet jednego sezonu.Warto wobec tego zainwestować w naprawę sprawdzoną i cieszącą się uznaniem klientów firmę. Takie buty kosztują nieco drożej, ale to wydatek, który się opłaca.

Jeżeli spodoba się nam obuwie damskie firmy, której do tej pory nie znaliśmy, najlepiej jest sprawdzić jej renomę w sieci. Na przykład wiele blogerek czy osób prezentujących recenzje video w sieci, pokazuje buty tańszych i mniej znanych firm, jednakże o naprawdę porządnym wykonaniu. Warto się zainspirować tymi recenzjami.

Odpowiedni materiał

Wiele osób uważa, że najlepsze obuwie damskie, czy są to szpilki czy kozaki, to obuwie skórzane. Faktycznie tak jest, ponieważ dzięki zastosowaniu skóry otrzymujemy byty solidne, trwałe, wygodne i dobrze dopasowujące się do stopy.

Jeżeli ze względów ideologicznych lub innych, nie chcemy kupować butów skórzanych, to można postawić na tkaninę, zamsz czy też skórę ekologiczną, ale lepszej jakości. Dzięki temu buty może będą mniej trwałe, jednakże dokonamy zakupów w zgodzie z naszym sumieniem, a to również ma znaczenie. W nowych butach musimy bowiem przede wszystkim dobrze się czuć.

Artykuł powstał we współpracy ze Noevision

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ