Nike Benassi – praktyczność i wygoda kontra uroda

0
1232

Przy wyborze nowej odzieży z reguły kierujemy się głównie zmysłem estetycznym, względy komfortu i praktyczności przesuwając nieco na dalszy plan. Nie jest to może najrozsądniejsze podejście do zakupów, ale bądźmy względem siebie szczerzy – większość z nas właśnie tak robi.

Na szczęście w przypadku butów względy komfortu wysuwają się na prowadzenie – ciężko przecież dyskutować z argumentami bolących czy nawet krwawiących stóp. Na rynku możemy jednak znaleźć jeszcze takie buty jak Nike Benassi, które stawiają nie tylko na wygodę (bo w końcu są tak zwanymi „klapkami”), ale również na praktyczność – wyposażone są bowiem w zapinane na zamek błyskawiczny saszetki. Klapki z saszetkami to nie jest być może najpiękniejszy but letni, który nadawać się będzie na jakieś wieczorowe okazji, jednak w wielu innych sytuacjach okaże się on niezwykle przydatny.

Stare plus stare równa się nowe

Saszetki zapinane na zamek i wieszane na pasku zapiętym na biodrach królowały w latach osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych. Popularnie zwane „nerki” niedawno wróciły do łask. To samo stało się z klapkami, które w dzisiejszych czasach nie są już niczym „obciachowym” i w upalne dni można stosować je na równi z sandałami. Było tylko kwestią czasu, aby ktoś połączył te dwie rzeczy w jedno, niezwykłe obuwie letnie. Rzeczywiście, kiedy zaczął się gorący sezon, Nike zaprezentowało swój najnowszy produkt, ochrzczony Nike Benassi (Zobacz dostępne modele Nike Benassi na Bludshop.com). To wygodne, letnie klapki z maleńkimi zapinanymi na suwak kieszeniami na palcach. Być może nie da się w tych saszetkach zmieścić więcej niż szminkę, klucze do domu czy kilka monet – ale przecież to i tak bardzo wiele, kiedy znajdujemy się na plaży. Dzięki tym sprytnym butom nie musimy zabierać ze sobą żadnej torby czy też plecaka, bowiem wystarczy tylko zarzucić sobie na szyję ręcznik i iść na plażę.

Nowy design

Tak jak to było wcześniej wspomniane, na klapki zazwyczaj patrzy się z góry (dosłownie i w przenośni) i wiele osób twierdzi że nie jest to ładne obuwie. Twórcy Nike Benassi nie tylko nie wzięli sobie tych opinii do serca, ale wręcz rzucili im wyzwanie. Jak inaczej bowiem odnieść się do faktu, że większość butów z tej linii posiada bardzo krzykliwe, neonowe kolory? Oczywiście są również dostępne nieco bardziej stonowane kolory (od klasycznej czerni i szarości aż po głęboki granat), ale ogólnie można powiedzieć, że Nike nie kryje się tutaj ze swoimi nowymi butami. Kto wie, może uda im się nieco odmienić ten rynek i postrzeganie letnich butów? Co jak co, ale nasze stopy byłyby z pewnością wdzięczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ