Każda ciąża wiąże się ze znaczną zmianą figury kobiety. Nawet te panie, które potocznie nazywane są mamami z piłką (czyli zmianę sylwetki widać tylko w okolicach brzucha) muszą liczyć się z tym, że ciąża sprawia, że ich dotychczasowa garderoba okaże się mało przydatna. Oznacza to, że konieczne będzie kupienie ubrań ciążowych. Jednak odzież dla kobiet w ciąży nie należy do najtańszych, a wykorzystywana jest tylko przez chwile. Wiele przyszłych mam zastanawia się więc jak ominąć te ubraniowe zakupy i nadal wyglądać modnie i kobieco, a przy tym czuć się wygodnie.  Zobacz czy warto kupować ubrania ciążowe.

Garderoba przyszłej mamy

Niemal każda kobieta lubi zakupy. Przebieranie, wybieranie i przymierzanie to dla wielu z nas prawdziwa rozrywka. Jednak ceny ubrań, szczególnie tych ciążowych potrafią zbić z nóg. Dlatego też kobietom w ciąży niezalecana jest wymiana całej garderoby i kupowanie ciążowej odzieży od A do Z.

7

Na zakupy najlepiej wybrać się pod koniec drugiego trymestru, kiedy to brzuch jest coraz większy i zaopatrzyć się na nich tylko w niezbędne elementy ubioru. Warto wybierać uniwersalne  klasyczne kroje, które można łatwo ze sobą łączyć i tworzyć z nich ciekawe stylizacje.

Czy jest sens kupować ubrania ciążowe?

Biorąc pod uwagę cenę ubrań ciążowych oraz to, że używa się ich tylko przez chwile, wiele przyszłych mam pyta o sens takich zakupów. Uzależniony jest on od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, jak do tej pory wygląda garderoba przyszłej mamy – czy są a nich luźniejsze bluzki i dłuższe sukienki, czy można w niej znaleźć elastyczne spodnie np. jegginsy, czy raczej królują w niej obcisłe sukienki i przylegające topy? Jeśli twoja szafa mieści się w tych drugich kryteriach, jak najbardziej jest sens zakupienia ubrań ciążowych. Wynika to z tego, że w czasie ciąży te dotychczasowe zwyczajnie ci się nie przydadzą.

Kolejną kwestią jest waga – to ile się przytyje w ciąży, nie da się przewidzieć. Proces przybierania na wadze trzeba obserwować i jeśli okaże się, że dotychczasowe ubrania stają się niewygodne wybrać się na zakupy.

Garderoba przyszłej mamy – jakie ubrania warto kupić, będąc w ciąży?

Bez względu na to, czy zdecyduje się na kupno nowych ubrań w ciąży, czy nie, przeszła mama swoją szafę powinna uzupełnić o bieliznę ciążową. Będzie ona służyła w czasie samej ciąży, jak i kilka miesięcy po niej. Warto zaopatrzyć się więc w staniki do karmienia, które swobodnie pomieszczą powiększający się biust i będą go odpowiednio podtrzymywać, figi o rozmiar lub dwa większe oraz ciążowe rajstopy ze specjalnym pasem na brzuch. Należy zadać, aby wszystkie te elementy wykonane były z naturalnych materiałów, a ich rozmiar dobrze dobrany.  Dzięki temu będzie się je wygodnie i komfortowo nosi.

8

Mamy, które decydują się na zakup ciążowych ubrań, koniecznie powinny postawić na ciążowe getry, grubsze jeansy z pasem ciążowym, które przydadzą się szczególnie w chłodniejsze miesiące, ciążowe topy i bluzki (najlepiej wybrać te w uniwersalnych kolorach, które będzie można łączyć z innymi elementami garderoby) oraz sukienkę ciążową. To na co nie warto wydawać pieniędzy to grube golfy i swetry ciążowe oraz buty, w czasie ciąży stopy często puchną, przez co zakupione buty po niej są zapełnienie nieprzydatne.

Gdzie kupować ubrania ciążowe?

Przyszłe mamy po ubrania ciążowe mogą wybrać się do specjalnych sklepów z tego typu odzieżą. Jednak nie jest to jedyne wyjście. Ubrania dla kobiet w ciąży proponuje również wiele sieciówek, tworząc specjalne linie dla przyszłych mam. Rozwiązaniem są też zakupy w normalnym sklepie – wtedy można wybierać obszerniejsze ubrania o większych rozmiarach. Ubrania dla ciężarnych można też kupować w sklepach z używaną odzieżą lub na portalach wymiany – sprzedaży ubrań.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ