Olej z pestek moreli

Dziś zajmiemy się olejkiem morelowym, który wytłacza się z dobrze znanej z naszych sadów moreli. Rodzimy, naturalny olej o dużej zawartości witamin i bogactwie innych składników odżywczych jest poważnym konkurentem dla oleju arganowego. Z jakiego powodu? Przybliżony skład, bardzo podobne właściwości, nieodróżnialna formuła – to wszystko łączy oba oleje. Trzeba jednak pamiętać, że istnieje drugie tyle różnic między nimi.

Witaminowa bomba olejowa

Oba oleje – z pestek moreli oraz z nasion drzewa arganowego – mają bardzo podobny skład. Zawierają wiele witamin, w tym oczywiście tę najważniejszą, czyli witaminę E zapewniającą wieczną młodość naszej skóry. Wśród składników pozytywnie działających na skórę i włosy znajdują się również kwasy tłuszczowe omega, które w obu olejach występują w podobnym stężeniu. Jednak ogromną przewagą oleju morelowego jest zawartość rzadko spotykanej witaminy B17, czyli amigdaliny, którą można znaleźć w niewielu naturalnych roślinach. To składnik odżywczy, który uznawany jest za naturalne lekarstwo na chorobę nowotworową.

Wielowymiarowe działanie

Niemal identyczne jest działanie obu olejów, które przede wszystkim świetnie nawilżają skórę i włosy. Olej z pestek moreli, tak jak olej arganowy, wykazuje działanie anti-age, uelastycznia skórę i przeciwdziała szkodliwemu działaniu wolnych rodników, a więc są to idealne dla skóry dojrzałej oleje roślinne. Oba mają działanie ochronne i kojące, łagodzą podrażnienia i zapobiegają typowym problemom skóry oraz włosów: przesuszeniu, łuszczeniu, osłabieniu kondycji. Na przód znowu wysuwa się olej morelowy, który (dzięki dużej zawartości amigdaliny) ma również działanie przeciwnowotworowe.

Przyjazna formuła oleju

Olej z pestek moreli to płynny, delikatny olej o krystalicznie jasnożółtej barwie. Płynne złoto Maroka jest olejem nieco bardziej złocistym. Oba są równie delikatne i przyjazne dla skóry, ponieważ ich formuła jest stuprocentowo bezpieczna i łagodna. Szybko się wchłaniają nie pozostawiając tłustej warstwy. Zasadniczą różnicą między olejem arganowym a morelowym jest zapach – olejek z pestek moreli ma bardzo delikatny aromat, który przypomina nieco migdały z morelową nutą. Z tego względu olejek z moreli polecany jest jako zamiennik dla oleju arganowego, którego charakterystyczny zapach nie każdemu może się podobać.

Obecność w wielu kosmetykach

To, co warte podkreślenia, to obecność naturalnych olejków w wielu kosmetykach. Możemy stosować je solo, ale dużo lepsze działanie mają w kompozycjach przeznaczonych do konkretnych problemów skórnych. Mogą to być kremy, maski, balsamy lub serum. Zarówno olej arganowy, jak i olej marula to popularne składniki serum do twarzy. Działają w nim jak emolient, który zapobiega utracie nawilżenia i sprawia, że dostarczone w głąb skóry cenne składniki nawilżające, pozostają tam dużo dłużej. Grunt to wybór takiego serum, które działa skutecznie i jest dobrej jakości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ