Perły - najlepszy przyjaciel kobiety

Powszechnie znane jest powiedzenie, że diamenty są przyjacielem kobiety. Ale prawdziwą ozdobą, która idealnie i w nienachalny sposób podkreśli urodę każdej pani, są naturalne perły.

Znane i pożądane są już od tysięcy lat. Delikatny blask, subtelny pastelowy kolor, idealny kształt, wszystko to powoduje, że biżuteria z pereł cieszy się tak wielką popularnością.

Kobiety od wieków traktowały perły jako coś wyjątkowego, naszyjnik z pereł, kolczyki czy gustowna bransoletka z pereł, zawsze były wyznacznikiem elegancji, wysublimowanego smaku i wyjątkowego poczucia gustu.

Dyskretna elegancja biżuterii z pereł

Perły, w przeciwieństwie do kamieni szlachetnych, takich jak diamenty czy rubiny, są bardziej dyskretne, nie rzucają się tak w oczy, są więc idealnym wyborem dla tych kobiet, które nie lubią nosić dużej ilości biżuterii, zadowalając się kilkoma drobniejszymi jej elementami, które jednak w połączeniu z klasycznym eleganckim strojem, z pewnością będą przepiękną ozdobą.

Biżuteria z pereł nie wymaga tak bogatej oprawy, jak inne kamienie szlachetne czy półszlachetne. Elementy złote w kolczykach z pereł, czy też bransoletce z pereł, muszą być tak dobrane, aby nie dominować, tylko podkreślać wyjątkowość samej perły.

Naszyjnik z pereł na każdą okazję

Jak powinien wyglądać elegancki naszyjnik z pereł, aby podkreślać smukłość i piękno kobiecej szyi? Idealny naszyjnik powinien być złożony z perfekcyjnie dobranych do siebie pereł, o jak najbardziej zbliżonej wielkości i kształcie. Również ich kolor musi być tak dobrany, aby żadna nie wyróżniała się na tle innych i razem stanowiły harmonijną całość, niezależnie od tego czy będzie to długi sznur czy też zrobiony z nich krótki naszyjnik.

Jak dobrać gustowne kolczyki z pereł

Kolczyki z pereł wymuszają przez swoją konstrukcję, łączenie ich z metalami szlachetnymi czy też innymi kamieniami, takimi jak cyrkonie i brylanty. Jednak klasyczny i nieśmiertelny kształt kolczyka z perłą, to ona sama tylko z dyskretnym zapięciem ze złota lub srebra. Piękno nie potrzebuje przecież oprawy, tylko delikatnego podkreślenia, tego zmysłowego ostatecznego pociągnięcia pędzla artysty, którym tym ostatnim muśnięciem stworzy dzieło idealne. Blask świateł odbijający się w delikatnym, perłowym kolczyku, ten gest poprawiania włosów, kiedy to ukryte piękno zostaje ukazane, to niezapomniany widok dla każdego mężczyzny. A właśnie mężczyzna powinien zadbać o to, aby perłami podkreślić piękno ukochanej kobiety.

Perły naturalne powinny być odpowiednio dobrane do kreacji, jaką kobieta ma na sobie. Dają one szerokie pole do popisu, gdyż ten rodzaj biżuterii pasuje zarówno do codziennego stroju, który panie noszą na zakupy czy spotkanie z przyjaciółkami przy kawie, jak i do eleganckiego biznesowego kostiumu, aż po wieczorową suknię na wielkie okazje lub romantyczną kolację z ukochanym.

Naturalne perły – nienachalne piękno

Naszyjnik z pereł, stanowiący komplet z bransoletką i kolczykami z pereł, powinna mieć wśród swojej biżuterii każda kobieta, która chce być uważana za elegancką i znającą obowiązujące trendy. Mimo, że wielu kreatorów mody uważa perły za przestarzałe, preferując inne kamienie czy na wskroś nowoczesne wzory biżuterii, to jednak obecnie wracają one do łask i są coraz częściej noszone do różnych kreacji.

Stanowią one element coraz popularniejszego stylu vintage, który łączy w projektach designerów elementy klasycznego stroju i dodatków, takich jak właśnie naszyjnik z pereł, pierścionek z pereł czy bransoletka z pereł. Nieważne czy kobieta preferuje styl casual, sportowy czy klasyczną biznesową elegancję, perły jako biżuteria zawsze będą doskonałym wyborem.

Zapraszamy do sklepu internetowego z biżuterią perłowa http://www.swiat-perel.pl

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ