piękne włosy

Jak dbać o włosy, by były piękne każdego dnia? Zdrowe, gęste, piękne włosy są ozdobą każdej kobiety. Co robić, aby zachwycały swym urokiem i wdziękiem? Z pewnością każda Pani ma na to swoje codziennie i niecodzienne rytuały. Jakikolwiek zabieg zawsze wpływa na kondycję, wygląd i piękno naszych włosów.

Po pierwsze – mycie i odżywianie

piękne włosyZ pewnością absolutną podstawą pielęgnacji pięknych włosów jest ich mycie. Do mycia włosów zawsze trzeba stosować odpowiedni szampon, który jest przeznaczony do ich kondycji i typu. Innych używamy do włosów zniszczonych, farbowanych, a inne do włosów kręconych. Każde włosy mają swoje potrzeby by wyglądać świeżo i zdrowo. Kolejnym krokiem niezbędnym w prawidłowej, podstawowej pielęgnacji jest zastosowanie odżywki lub maski. To dobrze odżywi nasze włosy, dostarczy odpowiednich składników odżywczych, poprawi ich strukturę i skłoni je do regeneracji.

Po drugie – suszarki

Warto pamiętać o tym, że częste stosowanie suszarek czy prostownicy jest niedobre dla kondycji i piękna włosów. Jeśli już koniecznie musimy suszyć to zatroszczmy się by nasza suszarka posiadała możliwość suszenia zimnym powietrzem oraz dodatek w postaci jonizacji. To w jakiś sposób ochroni nasze włosy przed zniszczeniem. Zawsze też możemy zastosować odpowiednio dobrany kosmetyk, który zabezpiecza włosy przed wysoką temperaturą.

Po trzecie – naturalna pomoc

Pierwszym ważnym aspektem jest właściwie zbilansowana dieta, która będzie bogata w składniki mineralne, kwasy tłuszczowe i witaminy oraz właściwe nawodnienie tj. około 2 litrów płynów dziennie. Kolejną sprawą jest uzupełnienie brakujących mikroelementów i witamin poprzez spożywanie np. skrzypu, pokrzywy, cynku, biotyny czy drożdży.

W dobie kosmetyków chemicznych często zapominamy o naturalnych składnikach i naturalnych specyfikach. Naturalne kosmetyki, bez chemicznych dodatków, są bardzo dobre dla zdrowych i pięknych włosów. Można stosować naturalne płukanki wzmacniające włosy czy przeróżne wcierki do skóry głowy, by wzmocnić cebulki włosów.

Inną świetną metodą jest olejowanie włosów czyli stosowanie oleju roślinnego na włosy. Doskonale to nawilża włosy i czyni je gładkimi i elastycznymi. Poza tym świetnie wpływa na regeneracje skóry głowy.

Każda metoda jest dobra i przynosi efekt o ile jest prowadzona w sposób systematyczny i wytrwały. Dobrze jest tez zwrócić uwagę na tryb życia jaki prowadzimy, bo często to też odbija się na wyglądzie i kondycji włosów. Dzięki tym zabiegom nasze włosy będą zadbane, zdrowe, dobrze odżywione, wzmocnione, silne i po prostu piękne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ