Ja dbać o włosy rozjaśniane? Czym dbać, co wybrać? Jest wiele rodzajów szamponów, czy wiemy, że jest specjalnie dedykowany szampon do włosów rozjaśnianych?
Włosy rozjaśniane wymagają szczególnego zainteresowania i troski. Często są to włosy zniszczone przez rozjaśnianie, rozdwajają im się końcówki, są kruche, matowe, plączą się, są łamliwe i suche. Należy zadbać o ich kondycję, by mogły się jak najlepiej regenerować, by łuski miały możliwość się zamknąć i dzięki temu zachować swą wilgotność.
Jak rozjaśniać
Metody rozjaśniania włosów jest wiele. Można oddać się w ręce dobrego fryzjera i rozjaśnić profesjonalnymi farbami, ale też można użyć szamponów koloryzujących. Niemniej czasem korytami tez z soku z cytryny czy wody utlenionej, nadają one włosom blasku i świetlistych refleksów.
Jak dbać
Jedną z podstawowych i koniecznych form pielęgnacji, oprócz używania szamponu do włosów rozjaśnianych, jest regularne, częste podcinanie końcówek. Włosy rozjaśniane, z rozdwojonymi końcówkami, zdecydowanie szybciej będą miały siłę na regenerację po 5-6 tygodniowych odstępach w podcinaniu.
Kolejną, ale chyba najważniejszą, pielęgnacją jest dobór szamponu do włosów rozjaśnianych. Powinniśmy szczególną zwrócić uwagę, bo to często wykonywana czynność, nieraz codziennie. Szampon powinien być delikatny, najlepiej z naturalnych składników, nie obciążających włosów. Skóra głowy jest też niezwykle istotna, bo musimy dbać o cebulki włosów. Umyjmy samą skórę głowy szamponem oczyszczającym raz na tydzień, dzięki temu cebulki będą stawały się mocniejsze i silniejsze.
Ponadto należy zwrócić uwagę, by przed suszeniem suszarką, skorzystać z ochrony i użyć odpowiedniego kosmetyku ochronnego przed wysokimi temperaturami. I suszyć koniecznie z zimnym nawiewem.
Niektórzy specjaliści polecają mycie głowy zamiast szamponem odżywką do włosów. Odżywka jest generalnie złożona z lepszego składu niż szampon i chroni włosy przed uszkodzeniami.
Koniecznie jednak trzeba użyć też odżywki do włosów po umyciu głowy. Dobrze by była z dobrych składników, olejów roślinnych, a nie zawierała alkoholu czy silikonów.
Naturalne wspomagacze
Można zastosować delikatną, ziołową płukankę np. rumiankową, która będzie sprzyjała rozświetlaniu włosów. Warto zainteresować się też maską do włosów, która intensywnie odżywia i nawilża włosy, ale również olejowaniem. Olejowanie włosów olejami roślinnymi należy wykonywać regularnie, by włosy odzyskały miękkość, gładkość, blask i zdrowy wygląd. Stosowanie oleju ma na celu głębokie nawilżenie struktury włosa.