przetłuszczające się włosy

Szybko przetłuszczające się włosy to prawdziwa zmora kobiet, których dotyka ten problem. Głównie problem pojawia się wtedy, kiedy po kilku godzinach pracy musimy jechać szybko na ważne, kontraktowe spotkanie z klientem biznesowym. Wówczas nie ma najmniejszej możliwości „odświeżyć” się, a jeśli na dodatek dotyka nas problem z włosami, wówczas pojawia się dodatkowy, całkiem niemały problem. Wiąże się to oczywiście z dodatkowym, niepotrzebnym stresem. Nie dość, że denerwujemy się samym rezultatem spotkania, to jeszcze ciągle pojawiają się w głowie myśli, że klient zapewne zauważy nasze włosy i pomyśli, że wyglądają jakby były nieumyte. Jak temu zaradzić?

przetłuszczające się włosyKilka sprawdzonych metod

Istnieje kilka metod na przedłużenie świeżości włosów, które zostały przetestowane przez kobiety dotknięte tym problemem. Jestem z tych pomysłów jest po prostu użycie tak zwanego suchego szamponu, który może sprawić, że problem zacznie znikać. Oczywiście nie można oczekiwać stuprocentowych efektów po kilku myciach włosów. Jednak po kilku miesiącach temat przetłuszczających włosów może w ogóle nie istnieć. Może, ale oczywiście nie musi.

Możemy również wypróbować innej metody. Mianowicie należy nałożyć na włosy pianę z ubitych jajek i przejść do czynności ich mycia. Zaraz po umyciu włosy powinno się dokładnie wyczesać, a najlepiej zrobić to grubym szczepieniem bądź też szczotką. Jest to oczywiście metoda bardziej pracochłonna, ale posiłkując się opiniami zainteresowanych osób, metoda dosyć szybko skuteczna. Oczywiście warto spróbować tej domowej, sprawdzonej i przede wszystkim niedrogiej metody. To tak naprawdę nic nie kosztuje, a jest szansa na osiągnięcie wymaganego przez siebie rezultatu, dzięki czemu zdecydowanie poprawi się nasze samopoczucie i codzienna samoocena.

Wizyta u dermatologa

Jeśli każda z wyżej wymienionych i nie tylko domowych metod okaże się nieskuteczna, wówczas jedynym wyjściem dla kobiety jest udanie się na wizytę do dermatologa. Wówczas należy powiedzieć lekarzowi o naszym problemie, a więc o przetłuszczających się włosach. Oczywiście najlepiej by było, gdyby lekarz uzyskał szczegółowe informacje dotyczące problemu, na przykład powinniśmy przekazać, po ilu godzinach od mycia włosów pojawia się temat ich przetłuszczania. Lekarz bowiem musi ustalić, jaki preparat lub lek powinien przepisać pacjentce, aby ten problem zminimalizować, a najlepiej całkowicie wykluczyć. Musimy się nastawić na koszty wizyty i ewentualnego późniejszego leczenia, jednak jest to nie do uniknięcia. Ważne, aby w konsekwencji leczenia problem zniknął.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ