przyklejanie rzęs

Każda kobieta przykłada dużą wagę do swojego wyglądu. Przedstawicielki płci pięknej lubią być oryginalne jeśli chodzi o ubiór, makijaż czy modną fryzurę. Nie inaczej jest również w temacie rzęs. Bowiem piękne rzęsy dodają kobiecie odpowiedniego uroku. Niektóre z kobiet decydują się na przyklejanie sztucznych rzęs, co jest z pewnością dużym wyzwaniem i nie lada problemem. Sztuczne rzęsy jednak podkreślają wyrazistość oczu kobiety. Co prawda wiele osób rezygnuje z ich noszenia, ponieważ ich przymocowanie nie należy do najprostszych czynności. Nie warto się jednak zrażać, ponieważ wystarczy poznać kilka sprawdzonych metod, by przyklejanie sztucznych rzęs nie stanowiło już żadnego niepotrzebnego problemu, a tym bardziej niechcianych późniejszych niepotrzebnych komplikacji.

przyklejanie rzęsPierwszy, ważny etap

Ważnym i podstawowym etapem, o którym musi pamiętać każda kobieta, a szczególnie kosmetyczka, by prawidłowo przykleić sztuczne rzęsy jest dostosowanie ich długości do rozmiaru oka, a konkretniej do brzegu górnej powieki. Niemalże w każdym przypadku okazuje się bowiem, ze rzęsy trzeba dociąć, przez co znacznie łatwiej później nimi operować na co dzień. Zatem każda kosmetyczka, która przystępuje do przyklejania rzęs swojej klientce, musi zdecydowanie pamiętać o tym, aby mieć przy sobie niezbędne do tego elementy, chociażby takie jak jasnobrązowy i czarny cień, tusz do rzęs, sztuczne rzesy, klej do sztucznych rzęs, nożyczki oraz oczywiście pęsetę. Zwykle pierwszy etapem kosmetyczki jest pokrycie całej powieki klientki jasnym, cielistym cieniem. Następnie delikatnie przyciemniane jest załamanie przy użyciu brązowego cienia, by jedynie podkreślić trójwymiarowość oka. Kolejny etap stanowi namalowanie czarnym cieniem kreski wzdłuż linii rzęs i przeciągnięcie jej na dolną powiekę w zewnętrznym kąciku oka. Jeśli podczas doklejania dochodzi do pobrudzenia powieki klejem, nic się wielkiego nie stanie.

Szansa na zmianę

Warto pamiętać, że podczas doklejania jest czas od dwudziestu do około średnio czterdziestu sekund zanim klej zastygnie na powiece. W tym czasie możesz odkleić rzęsy i przykleić raz jeszcze, jeśli coś poszło krzywo. Warto przy tym pamiętać, że zawsze podczas doklejania sztucznych rzęs trzeba mieć na uwadze kształt oka. Dlatego zwykle możemy zaobserwować sytuację, w której dana kosmetyczka dąży do tego, by zewnętrzny kącik był delikatnie uniesiony optycznie przez rzęsy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ