Różnorodne miejsca wykorzystania rękawiczek jednorazowych

0
551

Rękawiczki jednorazowe są niezwykle przydatne podczas wykonywania wielu prac. Choć najczęściej kojarzą się ze służbą zdrowia, to znajdują zastosowanie również w wielu innych dziedzinach. Stanowią bowiem doskonałą ochronę dla rąk, nie tylko chroniąc przed mikrobami, ale również przed środkami chemicznymi.

Rękawiczki jednorazowe nie tylko w medycynie

Rękawiczki jednorazowe są niezwykle ważne dla osób, które na co dzień mają do czynienia z pacjentami. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed zarażeniem się chorobą po kontakcie z osobą zakażoną albo materiałem biologicznym, który może stanowić niebezpieczeństwo dla osoby, która się z nim zetknie.

Oczywiście, tego rodzaju ochrona potrzebna jest również w takich miejscach, jak salony kosmetyczne czy salony tatuażu, gdzie wykonuje się nakłucia skóry, bądź gdzie dokonuje się piercingu.

Tego rodzaju rękawiczki są także idealne do laboratoriów chemicznych, gdzie stanowią ochronę przed różnego rodzaju substancjami chemicznymi, wywołującymi podrażnienia skóry lub też powodującymi znacznie bardziej poważne uszkodzenia ciała, jak oparzenia chemiczne czy martwica.

Rękawiczki jednorazowe to również doskonały wybór dla mechaników samochodowych. Idealnie chronią dłonie przed różnego rodzaju płynami, które znajdują się w pojazdach, a także przed zwykłymi otarciami, o które nie jest trudno w warsztacie.

Rękawiczki dla firm sprzątających

Rękawiczki jednorazowe są również idealnym wyborem do firm sprzątających. Osoby zajmujące się tą branżą powinny zaopatrzyć swoich pracowników w odpowiednią ochronę. W tej pracy również nietrudno o zakażenie, oparzenie chemią czy zniszczenie skóry dłoni poprzez częsty kontakt z wodą i środkami czystości.

Co więcej, osoby pracujące w firmach sprzątających przez cały czas narażone są na kontakt z różnego rodzaju nieczystościami, w tym również tymi, które pochodzą od ludzi i zwierząt. Dlatego niezwykle ważnym zadaniem właściciela firmy sprzątającej jest pomoc pracownikom w utrzymaniu zdrowia, właśnie poprzez zapewnienie im odpowiedniej ochrony. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza obecnie, kiedy istnieje zagrożenie zakażenia się Covid-19. Jak wiadomo, potrafi on przetrwać na poręczach, klamkach i różnych metalowych elementach przez kilka dni. Z tego powodu stwarza ogromne zagrożenie dla osób pracujących przy sprzątaniu budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Rękawiczki do użytku domowego

Rękawiczki jednorazowego użytku idealnie sprawdzą się również w domu. Wykorzystując je, można uchronić swoje dłonie od uszkodzeń, pojawiających się podczas sprzątania. Dzięki nim skóra nie ma kontaktu ze środkami czystości, a więc pozostanie gładka i przyjemna w dotyku.

W przeciwieństwie do rękawic, które są wielokrotnego użytku mają jeszcze jedną ważną zaletę. Ze względu na to, że często się je wymienia, nie stwarzają ryzyka zakażenia się grzybicą, co może nastąpić w przypadku grubych, gumowych rękawic, które nosi się przez długi czas i wymienia dopiero wtedy, kiedy są zniszczone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ