buty

Niektóre przedmioty, mimo dobrego wykonania, wymagają renowacji. Z czasem się wycierają oraz tracą swój blask. Na szczęście w sprzedaży znaleźć można szereg produktów, za pomocą których jesteśmy w stanie szybko i sprawnie przywrócić naszym rzeczom ich dawny efektowny wygląd. Trzeba mieć jednak na uwadze, że gwarancją ich skuteczności jest ich marka. Dlatego warto wybierać te środki do czyszczenia, które pochodzą od renomowanych producentów.

Produkty do renowacji obuwia i powierzchni skórzanych

Idealnymi produktami do renowacji skór są wyroby takich marek jak Saphir oraz Tarrago. W ofercie są wyroby dedykowane do skóry licowej, skóry olejowanej, skóry lakierowanej, skór egzotycznych i delikatnych, zamszu i nubuku. Nadają się także do renowacji tekstyliów. Środki te występują pod różnymi postaciami. W opcji są pasty, kremy, protektory, renowatory, regeneracyjne tłuszcze, cleanery, balsamy, impregnaty, roślinne zmiękczacze wosków, mydła, odsalacze.

Warto podkreślić, że w sprzedaży są produkty dedykowane na przykład jedynie czyszczeniu lub malowaniu, jak również środki do kompleksowej pielęgnacji skór. Niezależnie jednak, który produkt wybierzemy, przed nałożeniem musimy pamiętać o przeprowadzeniu próby jego działania. W tym celu, należy nałożyć środek na niewidocznym skrawku materiału i odczekać 15 minut. Jeśli efekt jest właściwy to można przystąpić do dalszych czynności. Oczywiście dana powierzchni powinna być czysta i pozbawiona kurzu.

Produkty do renowacji drewna

W większości domów znaleźć można różne drewniane powierzchnie, w tym meble, schody, podłogi i akcesoria. Podczas ich użytkowania, może dojść do różnego typu zarysowań i przebarwień. To zupełnie naturalne. W takim przypadku można polecić artykuły firmy Avel. Ten lubiany przez wszystkich renowatorów drewna producent oferuje między innymi: pisaki do renowacji drewna, wosk wypełniający do drewna, watę stalową do drewna oraz kłębki bawełniane do renowacji.

Dużym zainteresowaniem indywidualnych klientów cieszą się pisaki do drewna. Zawierają w sobie bejcę rozpuszczoną w rozpuszczalniku. Budowa pisaka zapewnia precyzyjną aplikację. Produkty szybko wysychają. Pisaki występują w różnych odcieniach (np. mahoń, orzech, czereśnia).

Produkty do renowacji metalu

Marka Avel specjalizuje się również w produkcji środków do renowacji metalu. Można ich zatem używać do czyszczenia, renowacji i zabezpieczenia powierzchni chromowanych, mosiężnych, miedzianych, a także wykonanych ze stali nierdzewnej, brązu, cyny, aluminium, srebra, złota. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, do jakich rzeczy dedykowany jest konkretny produkt.

W asortymencie są różne konsystencje środków do renowacji metalu. Do wyboru są: płyny, lakiery oraz artykuły służące do czyszczenia. Do czyszczenia srebrnych, złotych lub pozłacanych sztućców, monet, naczyń lub biżuterii polecić można Avel Silver Cleaner. Jest on jednocześnie skuteczny, ale również delikatny dla skóry dłoni.

Gdzie kupić produkty do renowacji?

Godnym polecenia miejscem, w którym znajdziemy wszystkie opisane wyżej produkty jest sklep Multirenowacja, którego oferta znajduje się pod adresem internetowym: https://multirenowacja.pl/. Sprzedawca jest wyłącznym importerem produktów AVEL, SAPHIR, TARRAGO, ANGELUS, DASCO.

Katalog produktów obejmuje środki do renowacji skór, drewna, metalu, kamienia, gumy. Zakupić tu można także skarpety oraz różnego rodzaju akcesoria obuwnicze, takie jak: prawidła, wkładki, szczotki, ściereczki, sznurowadła, pokrowce na buty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ