Drogerie oferują nam różnorodne produkty, które pozwalają dbać o cerę i ją pielęgnować. Jednym z tych podstawowych są kremy do twarzy. Jednak to nie jedyne preparaty kosmetyczne tego typu. Zaraz obok kremu występuje serum do twarzy, które ma uzupełniać jego działanie. Czy tak właśnie jest? Zobacz czy jest serum do twarzy i czy zawsze trzeba go stosować razem z kremem.

Kremy do twarzy

Najpopularniejszym kosmetykiem pielęgnacyjnym są kremy do twarzy. W ich zakresie można wybierać pomiędzy kremami na dzień, na noc, przeciwzmarszczkowy, do skóry suchej, tłustej, wrażliwej itd. W sklepach można zleć całą masę kremów do twarzy o różnych właściwościach. Co więcej, mogą mieć one zastosowanie ogólne np. do całego ciała. Zadaniem każdego kremu jest odpowiednie nawilżenie skóry. Zwarta konsystencja kremu do twarzy pozwala także dobrze chronić i odżywiać cerę. Jeśli w preparacie dodatkowo zawarte są filtry SPF, stanowi on barierę dla promieni słonecznych. Kremy powinno stosować się codziennie, rano i wieczorem.

21

Czym jest serum do twarzy?

Serum do twarzy jest skoncentrowanym kosmetykiem, który skupia się na jednym wybranym problemie skóry np. nawilżeniu. Podobnie jak krem serum również występuje w wielu wariantach od tego nawilżającego, przez przeciwtrądzikowe, aż po zwężające pory. Kosmetyk ten nakłada się pod krem. Jego zadaniem jest intensywne działania i odżywianie skóry  właściwej. Zazwyczaj kurację serum stosuje się przez 28 dni. Serum do twarzy zawiera silnie skoncentrowane składniki odżywcze i substancje aktywne, które pozwalają na szybkie oddziaływanie na skórę. Od kremu odróżnia go również konsystencja. Jest ona lekka i zazwyczaj przybiera formę żelu lub pianki.

Czym różni się krem od serum do twarzy?

Podsumowując, te dwa preparaty kosmetyczne różnią się od siebie intensywnością, konsystencja oraz sposobem działania. W porównaniu z kremem serum zawiera o wiele więcej aktywnych składników, które działają silniej i szybciej.  O ile kremy do twarzy działa tylko na naskórek, o tyle serum wnika w głębokie warstwy skóry. Konsystencja serum to emulsja, żel lub pianka.

Kiedy warto stosować serum?

Serum nie musi być wykorzystywane w codziennej pielęgnacji. Po ten kosmetyk warto jednak sięgnąć, jak chce się intensywnie nawilżyć skórę np. po wakacjach czy częstych wizytach w solarium. Serum to także kosmetyk pozwalający walczyć z oznakami starzenia się. Tutaj pomoże formuła odmładzająca lub przeciwzmarszczkowa. Można także zastosować serum pod oczy, które działa wygładzająco. Aktywne składniki i substancje zawarte w kosmetyku sprawią, że efekt będzie widoczny szybciej niż w przypadku używania kremów. Kuracje serum dobrze jest zassać przed ważnymi wydarzeniem i wyjściami np. przed ślubem czy inną imprezą rodziną. Serum sprawdzi się również w przypadku, gdy skóra potrzebuje silnej regeneracji. Odwodnioną i wysuszona najlepiej regenerować serum w postaci ampułek. Po serum do twarzy powinny także sięgnąć panie, które ukończyły 35 rok życia.

20

Ile kosztuje serum do twarzy?

Cena serum jest zazwyczaj wyższa niż tradycyjnych kremów do twarzy. Często kosmetyki te można kupić w zestawie i stanowią one swoje uzupełnienie np. krem naliczający i serum nawilżające.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ