Mówi się, że w kobiecej torebce można znaleźć wszystko. Nawet najmniejsza jest w stanie pomieścić niezliczoną ilość rzeczy i drobiazgów, które na pierwszy rzut oka są zupełnie nieprzydatne i tylko zajmują miejsce. Jeśli jednak przyjrzyj im się dokładnie, okaże się, że mogą uratować nie jedną podbramkową sytuacją. Jednak chociaż damskie torebki są niezmiernie pojemne, to niekiedy trudno w nich znaleźć tę podstawie rzeczy. Jakie to są? Zobacz, co powinna zawierać torebka.

Kosmetyki w damskiej torebce

Podstawowym wyposażeniem damskiej torebki są kosmetyki. Szminka, puder czy tusz do rzęs pomogą szybko poprawić makijaż i zawsze wyglądać perfekcyjne. Oprócz kolorowych kosmetyków do makijażu, wnętrze damskiej torebki powinno skrywać krem do rąk, pilniczek do paznokci oraz mały flakonik perfum lub mgiełki do ciała.

14

Przybory higieniczne

W damskiej torebce nie może też zabraknąć przyborów higienicznych. Wśród tych najważniejszych można wymienić mokre chusteczki, które pomogą zmyć makijaż, zastąpią papier toaletowy czy usuną zabrudzenia z ławki, na której chce się usiąść. Do torebki warto wrzucić także tradycyjne chusteczki, które mogą posłużyć jako serwatki przy jedzeniu. Przy sobie warto także mieć żel antybakteryjny do rąk, pomoże on w zachowaniu higieny i szybkim umyciu rąk, nawet jeśli w pobliżu nie ma łazienki. Kobieca torebka powinna skrywać również tampony lub podpaski, matka natura jest w stanie zaskoczyć w każdej porze.

Akcesoria papiernicze do kobiecej torebki

Żadne kobieca torebka nie może obyć się bez akcesoriów papierniczych. Absolutną podstawą jest notatnik i długopis, w końcu nigdy nie wiadomo, kiedy będzie trzeba coś zapisać. Eleganckie panie, zamiast długopisu mogą postawić na pióro. Warto mieć ze sobą również kilka spinaczy, mają one wielorakie zastosowanie od spinania kartek papieru po zepsuty zamek w spódnicy.

Przybory do szycia w damskiej torebce

Przezorny zawsze ubezpieczony – panie, które wychodzą z tego założenia, koniecznie powinny do torebki wyrzucić igłę, nitkę i agrafkę. Pozwolą one zacerować dziurę czy przyszyć odpadający guzik. Do tych przyborów warto dodać też odplamiacza w spreju, który pomoże wyczyścić ubranie, gdy niespodziewanie kapnie na nie kawa czy sos z obiadu.

Gadżety elektroniczne

Kobieca torebka nie obejdzie się bez gadżetów elektronicznych. Telefon, tablet, ewentualnie MP3 wszystko to jest niemal niezbędne przy poruszaniu się po mieście czy w podróży. Jeśli nie chce się, aby sprzęty zbyt szybko się wyładowały dobrze mieć ze sobą również powerbank. Panie, które na co dzień jeżdżą samochodem, mogą dodatkowo wrzucić do torebki lokalizator kluczyków oraz same kluczyki zapasowe.  Przydatnym gadżetem elektronicznym w damskiej torebce będzie też pendrive.

14

Jedzenie i przekąski awaryjne

Bieganie po mieście i bycie w ciągłym ruchu wymaga dużo energii. W damskiej torebce warto więc przewidzieć miejsce na przekąskę awaryjną, którą można zjeść, kiedy nie miało się czasu na śniadanie lub, gdy godzina obiadu się opóźnia. Na przekąskę warto wybrać coś kalorycznego, a  zarazem zdrowego, np. batoniki zbożowe.

 

[Głosów:4    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ