szampony do włosów farbowanych

Na farbowanie włosów decydują się zarówno kobiety, jak i coraz częściej mężczyźni. Kobiety robią ten krok zdecydowanie wcześniej i wcale nie jest to uwarunkowane i uzależnione od pojawiania się na głowie siwych włosów. Po prostu kobiety potrzebują czasem zmian, które spowodują, że poczują się komfortowo. Z kolei mężczyźni decydują się na zafarbowanie swoich włosów właśnie wtedy, kiedy zaczynają siwieć. Oczywiście nie wszyscy, raczej farbowanie włosów przez mężczyzn nadal nie jest popularne. Znacznie częściej mężczyźni używają szamponów powodujących opóźnienie siwienia lub łysienia. Zwykle producenci szamponów do włosów farbowych decydują się na ich działanie polegające na wygładzaniu, nawilżaniu i łagodnym myciu – bowiem jak się okazuje to wystarcza by zachować ulubiony kolor na dłużej, a taki szampon mogą stosować wszystkie panie, niezależnie od tego, na jaki kolor farbują włosy.

szampony do włosów farbowanychJaki szampon wybrać?

Decydując się na zakup szamponu do włosów farbowanych warto wybrać taki, który ma przyjemny zapach, myje delikatnie, nieco wygładza włosy, ale nie obciąża ich i nie przyspiesza przetłuszczania. Na dłuższą metę szampon do włosów farbowanych nie może powodować przetłuszczania i obciążania fryzury, a zarazem dobrze, gdyby poprawiał ogólną kondycję włosów. Dlaczego zatem w ogóle powinno się dbać o pielęgnowanie farbowanych włosów? Czy nie trzeba jedynie odnawiać co jakiś czas tylko farbowania? Otóż okazuje się, że nie. Pielęgnowanie włosów farbowanych pozwoli ci dłużej zachować intensywny i lśniący kolor. Trzeba pamiętać, że farbowanie włosów osłabia nie tylko ich cebulki, ale także całą strukturę włosa, dlatego taka ważna jest ich pielęgnacja. Również bardzo ważna jest pielęgnacja włosów podczas lata, kiedy to włosy są wystawione na szkodliwe działanie promieniowania ultrafioletowego. Właściwa pielęgnacja włosów farbowanych wtedy przede wszystkim na stosowaniu kosmetyków z filtrami UV. Zabezpieczy to włosy przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Oszczędność nie istnieje

Jeśli chodzi o temat pielęgnacji włosów, nie powinno powoływać się tutaj kwestii oszczędzania. Na włosach nie powinno się oszczędzać, bowiem jeśli zaniedbamy swoją fryzurę, wówczas bardzo trudno będzie odbudować końcówki swoich włosów. Oszczędzać możemy na wielu innych rzeczach, ale w kwestii doboru odpowiedniej fryzury, a w konsekwencji jej późniejszej pielęgnacji nie powinniśmy skąpić grosza. Lepiej dołożyć kilkadziesiąt złotych, aniżeli potem żałować, że nie możemy doprowadzić swoich włosów do takiego stanu, o jakim zawsze marzyliśmy jeszcze w czasach dziecięcych i młodzieżowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ