Szukasz sprawdzonego salonu manicure w Poznaniu? Sprawdź, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Twoje paznokcie wołają o pomstę do nieba? Czas na manicure! Sprawdź, jak wybrać najlepszy salon w okolicy!

Co brać pod uwagę, wybierając salon manicure?

Nie wiesz, jak wybrać najlepszy salon manicure? Podpowiadamy, na co trzeba zwrócić uwagę:

Cennik

Wybieramy salon kosmetyczny, na którego usługi nas stać – to jasne. Nie polecamy jednak nigdy wyboru tych najtańszych z najtańszych! Stawki odbiegające mocno od rynkowych zawsze powinny budzić niepokój. Zbyt niskie ceny mogą być objawem niskiej jakości usług i walki o klienta nie jakością, a jedynie ceną właśnie.

Rodzaje świadczonych przez salon usług

Nie wszystkie usługi są świadczone w każdym salonie urody. Warto wcześniej sprawdzić, czy w wybranym przez nas wykonany zostanie manicure z naszych marzeń.

Kwalifikacje personelu

Rozglądając się po salonie, zwróć uwagę na ściany – czy wisi na nich mnóstwo dyplomów i certyfikatów? Warto dowiedzieć się przed zabiegiem, jakie kwalifikacje posiada kosmetyczka, która będzie wykonywać nam manicure. O specjaliście zawsze dobrze świadczy ciągłe podnoszenie swoich kompetencji poprzez udział w kursach, szkoleniach i warsztatach.

Czystość i higiena

W każdym salonie kosmetycznym higiena i czystość powinny stać na pierwszym miejscu. Nigdy nie decyduj się na skorzystanie z usług w miejscu, w którym te wartości są zaniedbywane! Zalegający na półkach kurz, brud na podłogach i niesterylne przyrządy powinny wzbudzić u Ciebie co najmniej niepokój.

Wyposażenie salonu

Gabinety kosmetyczne powinny pracować na sprzęcie najwyższej klasy, bo to przekłada się bezpośrednio na jakość usług oraz ich bezpieczeństwo. Ważny jest zarówno wiek, sprawność, jak i marka wszelkich urządzeń oraz kosmetyków. Jeśli coś nie do końca Ci się podoba, nie bój się pytać – lepiej wyjść na osobę niedoinformowaną lub ciekawską niż żałować efektów takiego zabiegu.

Opinie klientów

Przed wejściem do gabinetu kosmetyczki, sprawdź też opinie innych klientów. Popytaj znajomych o ich ulubione salony, poczytaj o polecanych miejscach w internecie. Zajrzyj też tutaj i zobacz, czy wybrany lokal znajduje się na liście: https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/poznan. Opinie nie uchronią Cię w 100% przed słabą jakością usług, ale na pewno zmniejszą to ryzyko!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ