Włosy słowiańskie – czym je myć, żeby się nie niszczyły?

Niestety stres, ciężka praca i inne czynniki mogą wpływać na kondycję włosów, a także powodować ich wypadanie. A przecież to właśnie włosy są kwintesencją kobiecości, a jednocześnie zwiększają atrakcyjność. Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na przedłużanie włosów. Ten zabieg jest w pełni bezpieczny i może dać naprawdę świetne rezultaty. Jednak kluczowe znaczenie ma tutaj wybór naturalnych włosów oraz sposób ich mycia.

Etyka, piękno i naturalność – słowiańskie włosy

Decydując się na doczepianie włosów koniecznie należy wybrać ich rodzaj. Wbrew pozorom możliwości jest klika. Na samym początku należy pamiętać, że włosy syntetyczne są bardzo słabej jakości, a jednocześnie nie prezentują się zbyt dobrze. Dlatego absolutnie nie należy ich wybierać. Warto zdecydować się na włosy naturalne. Otóż dostępne są np. włosy indyjskie, niestety są one często przesuszone, a sposób ich pozyskania jest bardzo nieetyczny. Z kolei włosy azjatyckie zazwyczaj nie pasują do włosów Polek, głównie ze względu na swoją dużą sztywność i grubość. Najlepiej wybrać włosy słowiańskie. Są one bardzo wysokiej jakość. Mają również bardzo mocną strukturę i prezentują się niezwykle stylowo. Warto tutaj zauważyć, że to włosy dziewicze, zatem nigdy nie były poddane farbowaniu, czy rozjaśnianiu. Włosy słowiańskie są pozyskiwane w sposób bardzo etyczny. Otóż kobiety, które np. chcą obciąć swoje długie włosy, mogą jeszcze na tym zarobić. Otóż takie włosy słowiańskie można sprzedać i dodatkowo otrzymać za nie całkiem godziwe wynagrodzenie.

Przedłużanie włosów – mycie i pielęgnacja mają duże znaczenie

Decydując się na przedłużanie włosów warto wybrać włosy słowiańskie. Dzięki temu, że są one trwałe i wysokiej jakości to utrzymanie ich w świetnym stanie nie jest ani trudne, ani drogie, ani też problematyczne. Tutaj najważniejszą rolę pełni pielęgnacja, a zasadniczo to mycie doczepianych włosów. Przede wszystkim należy wybrać szampon, który ma najbardziej naturalny skład. Absolutnie nie należy myć włosów mydłem, nawet jeżeli jest to mydło szare, czy też używać szamponów przeciwłupieżowych. Niszczą one doczepiane włosy, a także przyczyniają się do ich kołtunienia. Zatem najlepiej wybrać szampon nawilżający, który sprawia, że rozczesywanie nie będzie trudne, a włosy będą miały naturalny i piękny blask. Oczywiście po umyciu włosów można jeszcze użyć jedwabiu, czy też inne naturalnej odżywki.

Jaki jest najlepszy szampon do włosów słowiańskich

Na samym początku należy dokładnie przeczytać etykietę szamponu. Tutaj kluczowe znaczenie ma skład. Otóż w żadnym wypadku nie należy wybierać szamponów zawierających SLS, SLES, czy parabenów. Szkodliwe są również wszelkiego rodzaju silikony, sztuczne barwniki. Warto wystrzegać się jeszcze alergenów zapachowych oraz olejów mineralnych. Szampon do włosów słowiańskich powinien mieć odpowiednie ph. Najlepiej takie na poziomie wahającym się od 5,0 do 6,0. Bardzo polecanym składnikiem szamponów niewątpliwie jest jedwab, który wygładza strukturę włosów, a jednocześnie ułatwia ich rozczesanie. Warto zwrócić uwagę na ekstrakt z cytryny, który doskonale oczyszcza słowiańskie włosy. Bardzo dobrze na kondycję doczepianych włosów działają również kompleksy z masła, czy też z moreli, oleju słonecznikowego i oleju z kiełków kukurydzy. Poza tym, że nawilżają włosy, to tworzą swoistą tarczę ochronną.

Technika ma duże znaczenie

Pomimo tego, że włosy słowiańskie bardzo łatwo utrzymać w świetnym stanie i prezentują się wręcz fenomenalnie, to należy jednak zastosować odpowiednią technikę mycia. W tym przypadku należy tylko nałożyć małą ilość szamponu nawilżającego. Wystarczy tylko, aby piana spłynęła po włosach i gotowe. Trzeba tutaj pamiętać, aby nie szarpać włosów, ani też mocno nie ściskać podczas mycia. Teraz pozostaje już tylko spłukać włosy. Najlepiej letnią wodą. Warto jeszcze pamiętać o odpowiedniej pozycji. Zatem najlepiej stać, albo siedzieć. Natomiast najlepiej zrezygnować z pozycji z opuszczoną głową, gdyż osłabia ona nie tylko doczepiane włosy, ale również własne, naturalne.

Wybierając włosy słowiańskie nie trzeba obawiać się, że ktoś zauważy, że mamy doczepiane włosy. Efekt jest bardzo naturalny. Również pielęgnacja nie jest problematyczna. Wystarczy dobry szampon oraz użycie raz na jakiś czas odżywki.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ