witaminy dla kobiet

Witaminy są potrzebne do życia, natomiast nasz organizm przetwarza je w małych ilościach. Człowiek musi więc dawać sobie witamin w jedzeniu. Więc tak ważne jest, by dbać o zróżnicowanie naszych posiłków. Każdy posiłek ma różne witaminy, w związku z tym, im nasza dieta jest niezwykle zróżnicowana oraz praktyczna, tym mamy ogromniejsze możliwości na dostarczenie wszelkich witamin. Organizm kobiety ma odmienne zapotrzebowanie na witaminy oraz minerały niż organizm dorastającego dziecka lub mężczyzny.

Kobiety – witaminy młodości

Witaminy młodości są trzy: A, E oraz C. Każda z nich, dostarczona organizmowi we właściwych ilościach, stwarza możliwość na dłuższe oraz lepsze życie. Nasze komórki atakują systematycznie szkodliwe cząstki nazywane wolnymi rodnikami. Ich podstawowym źródłem jest tlen, który z jednej strony warunkuje życie, z innej zaś jest etiologią wielu wad oraz starzenia się. To on właśnie zmienia się w te negatywne cząstki. Ale wolne rodniki docierają również z zewnątrz – obecne są w spalinach oraz dymie papierosowym. Występują również w efekcie intensywnego promieniowania słonecznego. Kiedy wolne rodniki atakują organizm, zaczyna on wytwarzać enzymy odpierające atak. Produkcja ta jest natomiast niewystarczająca. Niezbędna jest pomoc z zewnątrz. W konfrontacji z wolnymi rodnikami pomagają organizmowi przeciwutleniacze, czyli antyoksydanty. Mają one możliwość wyłapywania wolnych rodników oraz niszczenia ich. Do tychże przeciwutleniaczy należą trzy witaminy młodości: A, E oraz C.

jakich witamin potrzebują kobiety i dlaczego
Witamina E
To nie tylko jedna z witamin dla kobiet, ma ona niezwykle wielkie znaczenie dla skóry. Wzmacnia warstwę lipidową skóry, która zabezpiecza przed promieniami UV, zanieczyszczeniem oraz dymem papierosowym, przeciwdziałając w tenże sposób starzeniu się komórek. Niektóre kosmetyki oraz kremy zawierają witaminę E, natomiast można ją także odnaleźć w jedzeniu. Pokarmy bogate w witaminę E:
•oleje oraz margaryny roślinne,
•orzechy (orzechy ziemne),
•kiełki zbóż,
•zielone warzywa,
•masło,
•wątróbka.
Witamina A
Dieta wartościowa w witaminę A nie dopuści do przesuszenia oraz niepotrzebnego łuszczenia skóry, chropowatego naskórka. Zmniejszy również wypadanie oraz łamliwość włosów i rozdwajanie paznokci. Zabezpiecza oczy przed zaćmą, nowotworami rogówki oraz siatkówki i tzw. kurzą ślepotą, czyli niezdolnością oka do widzenia w nocy.
Witamina C
Systematyczne stosowanie witaminy C uchroni skórę przed zbyt silnym jej zwiotczeniem. Dzięki niej nie pojawią się również tak łatwo następne zmarszczki. Hamuje chorobie wieńcowej. Konkuruje z nadciśnieniem. U osób przyjmujących za małe ilości witaminy C zapadalność na nadciśnienie jest dwukrotnie większa. Zabezpiecza przed nowotworami.

Witaminy oraz minerały dla kobiet

Kobiety potrzebują szczególnego traktowania z powodu na własne indywidualne konieczności połączone z cyklem miesiączkowym. Ich organizm podlega w czasie cyklu gwałtownym przemianom. Równolegle zmienia się zapotrzebowanie na witaminy oraz mikroelementy. Z tego względu powinny one często stosować najodpowiedniejsze witaminy dla kobiet o składzie dostosowanym do ich fizjologii. Współczesne kobiety powszechnie odżywiają się nieregularnie oraz stosują drakońskie kuracje. To powoduje, iż nie zapewniają swojemu organizmowi wszelkich potrzebnych witamin oraz minerałów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ