wolontariusz

Praca w wolontariacie nie tylko jest szlachetnym zajęciem, ale rownież może pomóc wielu osobom. Dodatkowo jest to doskonała opcja na spędzenie czasu wolnego. Jednocześnie dajesz i zyskujemy. Dajemy oczywiście pomoc, a zyskujemy uśmiech. Zarówno ze zwierzakami ze schroniska czy z osobami z domu spokojnej starości możemy stworzyć naprawdę cudowną więź, która skończy się przyjaźnią na wiele lat. Jak wygląda praca wolontariusza? Gdzie takie osoby mogą zaleźć pracę? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-wolontariuszem/ 

Być wolontariuszem – jak to jest?

Bycie wolontariuszem z pewnością nie jest prostym zadaniem. Jednak nie musimy tak naprawdę spełniać żadnych konkretnych wymogów. Liczy się tutaj nasze zaangażowanie, motywacja, a co najważniejsze chęć niesienia pomocy. Bez tego praca w wolontariacie nie ma absolutnie sensu. Powinno się to wszystko robić z własnej, nieprzymuszonej woli. Wolontariat nie jest płatne, ale może dawać naprawdę sporo. Jest to praca, w której dajemy i otrzymujemy. Dajemy oczywiście pomoc, a otrzymujemy uśmiech i wdzięczność w oczach drugiego człowieka.

Gdzie możemy być wolontariuszami?

Zgodnie z zasadami ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, wolontariusze mogą pracować w:

  • organizacjach pozarządowych, 
  • instytucjach publicznych, 
  • organizacjach kościelnych, stowarzyszeniach jednostek samorządu terytorialnego,
  • spółdzielniach socjalnych,
  • spółkach akcyjnych i spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, które nie działają dla zysku podmiotów leczniczych
  • Wolontariusze nie mogą być jednak angażowanie do zadań, które realizowane są w ramach prowadzonej przez daną placówkę działalności gospodarczej.

W jaki sposób zostać wolontariuszem?

Zanim przystąpimy do całego procesu, powinniśmy zdać sobie sprawę z tego co nas czeka. Podejmując się takim obowiązkom nie podpisujemy żadnej umowy o pracę, a zrezygnować możemy właściwie w każdej dowolnej chwili i w każdym momencie. Aby zostać wolontariuszem, musimy zadzwonić do wybranej przez siebie placówki i zapytać czy wolne są miejsca dla wolontariuszy oraz Jak przebiega sposób rekrutacji. W każdej placówce czy instytucji wygląda on zupełnie inaczej.

Zobacz też: http://www.rebel-tv.pl/jak-wyglada-praca-astronauty/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ