Wyjazd na wakacje

Urlop stanowi świetną formę regeneracji dla ludzkiego ciała i psychiki. W trakcie wyjazdu warto jednak zadbać o swój wygląd. Istnieją proste sposoby na stworzenie efektownego, naturalnego makijażu.

No make-up

Technika ta ma na celu wyeksponowanie atutów urody danej osoby, bez konieczności stosowania dużej ilości kosmetyków. Warto jednak pamiętać, by odcień aplikowanych preparatów odpowiadał kolorowi skóry. Pierwszy etap makijażu stanowi nałożenie fluidu, którego zasadniczym celem jest ukrycie niedoskonałości cery. Przed aplikacją preparatu warto rozgrzać go pomiędzy swoimi palcami. Pod oczy i powieki należy nanieść korektor z rozświetlaczem dostępny na stronie Eveline.pl. Można go również użyć przy modelowaniu kości policzkowych. W makijażu no make-up do podkreślenia oczu stosuje się zazwyczaj paletę cieni w tonacji nude. Można również zdecydować się na użycie brzoskwiniowej kompozycji kolorystycznej. W makijażu no make-up nie stosuje się sztucznych włosków. Naturalne kępki podkreślane są bowiem niewielką ilością tuszu do rzęs.

Stereotypy

W obrębie letniego makijażu stworzono kilka mitów, które nie mają swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wiele osób uważa, że na urlop nie warto zabierać różowego pudru. Kosmetyk o tym odcieniu zawsze stanowi jednak dobre rozwiązanie, zwłaszcza, jeśli jego konsystencja jest kremowa. Na wakacje nie warto zabierać jasnej szminki. Kolor ten źle bowiem komponuje się z opalenizną i ciemną paletą do cieni. W makijażu ust można pozwolić sobie na wariacje kolorystyczne. Z brązową skórą dobrze komponuje się brzoskwiniowa lub wiśniowa pomadka. Na letnie wakacje warto zabrać również wodoodporną masakrę, zapewniającą trwałość makijażu oczu. Jeśli jednak make-up bazuje na charakterystycznej linii rzęs, nie należy zbyt mocno podkreślać ust.

Wykonanie efektownego, letniego makijażu nie jest trudne. Nie warto jednak stosować się do wszystkich wytycznych wizażystek. Lato jest bowiem świetnym okresem, by tworzyć oryginalne stylizacje w każdej sferze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ