Wymarzone prezenty urodzinowe dla biegacza

Bieganie jest obecnie jedną z popularniejszych aktywności we wszystkich grupach wiekowych. By się nią zająć, potrzeba głównie dobrej jakości butów i sporej wytrwałości. Na rynku pojawiło się jednak sporo przedmiotów, które mogą ułatwić biegaczowi codzienne treningi. Jaki prezent warto sprawić osobie, która uwielbia biegać?

Urządzenia, które pomagają w treningu

Zarówno sprinterom, jak i biegaczom długodystansowym przydadzą się z pewnością urządzenia, które pozwolą im na monitorowanie prowadzonych ćwiczeń. Jednym z najbardziej przydatnych jest choćby pulsometr, przy użyciu którego łatwo będzie dostosować swoje cele treningowe do fluktuacji tętna. W sklepach ciągle można zakupić starsze, analogowe modele pulsometrów, ale tę funkcję spełniają obecnie z powodzeniem smartwatche do biegania.

Ich przewagą nad smartfonami w sytuacji aktywności fizycznej jest niewielki rozmiar i bezpieczny sposób przymocowania na nadgarstku. Za pomocą smartwatchy do biegania można również kontrolować liczbę spalanych kalorii, zapisywać trasę, słuchać energetyzującej muzyki czy korzystać z jednej z wielu multifunkcyjnych aplikacji, dedykowanych biegaczom.

Ubrania funkcjonalne dla biegaczy

Bieganie z plecakiem najczęściej okazuje się niezbyt dobrym pomysłem. Nawet niezbyt wypakowany plecak, obijający się o ciało podczas ruchu, to dodatkowy czynnik odciągający uwagę od treningu. Smartwatche do biegania sprawiły na szczęście, że noszenie ze sobą telefonu i odtwarzacza mp3 nie jest już konieczne, ciągle jednak warto zorganizować miejsce na inne potrzebne przedmioty.

W końcu trudno byłoby wyobrazić sobie ruszenie w dłuższą trasę bez butelki z wodą czy batonika białkowego, a doświadczenie uczy, że podstawowe akcesoria pierwszej pomocy także mogą się przydać. Biegaczom, którzy stają przed podobnymi dylematami, przyda się lekka, dopasowana do ciała kamizelka z kieszeniami na plecach, która pomieści wszystko, co zapewni im komfort.

Sprzęt do masażu i rozgrzewania mięśni

Nawet najbardziej ostrożnym biegaczom rekreacyjnym prędzej czy później może przytrafić się problem z mięśniami, z którym trzeba będzie sobie poradzić. Poważniejsze sytuacje oczywiście powinny zostać skonsultowane z lekarzem specjalista, ale zwyczajny dyskomfort związany z przetrenowaniem łatwo zmniejszyć za pomocą masażu.

Przydać się tu mogą zarówno urządzenia mechaniczne (roller czy zestaw rollerów), jak i masażery na prąd lub akumulatorowe. Tego rodzaju sprzęty najczęściej posiadają kilka wymiennych końcówek do różnych rodzajów masażu, funkcję wibracji, a także rozgrzewającą głowicę, która pozwala na odprężenie mięśni biegacza.

Smartwatche do biegania znajdziesz w ofercie Watchbook.pl

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ