Dlaczego warto mieć drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne montowane są zazwyczaj w szafach i garderobach. Rzadziej, wykorzystuje się je do oddzielania poszczególnych pomieszczeń. Jakie są różnice pomiędzy nimi a tradycyjnymi drzwiami? Dlaczego i kiedy warto je wybierać?

Oszczędność miejsca

Drzwi przesuwne zajmują dużo mniej miejsca niż tradycyjne drzwi. Ich skrzydła przesuwa się, więc nie trzeba dysponować przestrzenią potrzebną do otwierania poszczególnych skrzydeł. Oznacza to, że tuż obok drzwi mogą stać inne przedmioty i nie będą one stanowiły bezpośredniej przeszkody do ich otwarcia.

Szczególnym przypadkiem są drzwi przesuwne bezramowe, które nie mają widocznej futryny lub ramy. W związku z tym zajmują jeszcze mniej miejsca. To bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich miłośników idei minimalizmu. Zajmują one wyjątkowo mało miejsca. Są jedną z najskromniejszych możliwych opcji, ale równocześnie należy pamiętać, że same skrzydła drzwi mogą zostać wykonane z eleganckich materiałów o ciekawej fakturze.

Wygląd

Drzwi przesuwne bezramowe są wyjątkowo dyskretne. Minimalnie tylko ingerują w wygląd pomieszczenia. Oznacza to, że łatwo dopasować je do wystroju wnętrza. Można to zrobić bez obaw o to, że zaburzony zostanie plan pokoju.

Drzwi przesuwne wyglądają też wyjątkowo nowocześnie. Są kojarzone z nowoczesnością i współczesnymi rozwiązaniami. Mimo to, przesuwne drzwi były już znane w starożytnej Japonii. Oczywiście, nie przypominały one ściśle drzwi jakie można zakupić obecnie, ale zasada ich działania była analogiczna.

Dobrze jest wiedzieć, że drzwi przesuwne nadają się idealnie do każdego wystroju wnętrza. Jest tak dlatego, że są one dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej oraz we wielu wzorach i wariantach, również tych lustrzanych, które cieszą się szczególną popularnością.

Wygoda

Bardzo ważne jest, że drzwi przesuwne nie mogą zostać zatrzaśnięte przez wiatr. Jeśli je otworzymy – to pozostaną otwarte. Dzięki temu można łatwo z nich korzystać i przenosić przez nie wyjątkowo ciężkie rzeczy. Ma to ogromne znaczenie dla osób, które często coś przenoszą przez drzwi i nie mają wolnych rąk, by wciąż je otwierać.

Takie drzwi też nie hałasują. To szczególnie ważne, gdy w domu są małe dzieci lub osoby o lekkim śnie. Korzystanie z nich nie jest zbyt uciążliwe dla domowników. Nawet, dziecko da sobie radę z otwarciem drzwi przesuwnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ