rodzina

Każdy z nas chyba nie wyobraża sobie życia bez miłości i bez rodziny. Jest to sens naszego życia i istnienia. Jednostka jaką jest rodzina jest jedną z najważniejszych jaka istnieje i funkcjonuje w dzisiejszym świecie. Jest nadrzędną wartością dla każdego z nas, choć dla każdego z nas też znaczy coś zupełnie innego.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/rodzina-szczesliwa/

Idealny model rodziny możemy oglądać na co dzień w filmach, serialach czy reklamach telewizyjnych. Media kreują idealny schemat dzisiejszej rodziny. Zazwyczaj to mama, tata i dwójka dzieci.

Podświadomie każdy z nas dąży do tego , aby właśnie tak wyglądała jego rodzina. Zdrowe dzieci, kochający się rodzice i ogólnie szczęśliwa rodzina, której niczego nie brakuje, bo mają siebie. Każdy chciałby powielić ten idealny schemat w swoim życiu.

Często jednak oglądając takie idealne schematy rodziny w telewizyjny zaczynamy też zauważać inne wartości w życiu, np. pieniądze, dzięki którym taka rodzina może być szczęśliwa i mieć wszystko czego zapragnie. To co kreują media w TV jest bardzo niebezpieczne, ponieważ w realnym świecie tak często nie ma.

Ludzie zadają sobie wtedy pytanie: Czemu nie jesteśmy tak szczęśliwi jak rodzina z tego filmu czy reklamy? I tu zaczyna się problem. Reklamy bowiem wykorzystują te niespełnione pragnienia ludzi dla swoich celów marketingowych i wykorzystują właśnie do tego model szczęśliwej rodziny, czyli to , czego każdy pragnie mieć w swoim życiu.

Niesie to za sobą niestety przykre konsekwencje, ponieważ dajemy się wkręcić w wir marketingowy. Za chwilę potrafimy wydać nasze wszystkie oszczędności na nowy samochód, dom, czy chociażby nowy odkurzacz, tylko po to, żeby uszczęśliwić naszą rodzinę.

Wszyscy są wtedy bardzo szczęśliwi i do tego bogaci. Trzeba jednak pamiętać że życie to nie film i nie reklama i trzeba się w nim kierować prawdziwymi wartościami jakimi jest miłość, wzajemny szacunek i zaufanie.

Warto zobaczyć: http://www.rebel-tv.pl/zdrowe-ekologiczne-kosmetyki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ