Codziennie wykonywanie makijażu bywa czasochłonne i kłopotliwe. Jednak wcześniejsze wstawanie i nakładanie kosmetyków nie gwarantuje nam, że zawsze będziemy wyglądać dobrze. Tusz może się rozmazać, szminka zetrzeć z ust,  cień do powiek stracić swój blask. Z pomocą w tym zakresie spieszy kosmetyka estetyczna wraz z makijażem permanentnym. Maskuje od niedoskonałości urody, nie rozmazuje się i zawsze świetnie wygląda. Zobacz, czym jest makijaż permanentny i jak się go wykonuje.

Czym jest makijaż permanentny?

Historia makijażu permanentnego sięga setek tysięcy lat. Mówi się, że pojawił się on wraz z chęcią zdobienie przez ludzi swoich ciał. Za początki makijażu permanentnego uważa się czas, kiedy to Chińczycy zaczęli tworzyć pierwsze tatuaże wykonywane bambusowym pęcikiem zakończonym igłą i roślinnym barwnikiem. Barwnik ten wbijany był pod skórę, nie przekraczając granicy naskórka. Wszystko to działo się ok. 2 tysiące lat temu.

8

Dziś w zakresie tej formy ozdabiania ciała wyróżnia się makijaż permanentny, czyli ten polegający na wprowadzeniu barwnika wieloma nakłuciami skóry oraz makijaż trwałym, który opiera się na „wdrapywaniu” go szybko wirującą igłą.

Kto może wykonać makijaż permanentny?

Contour make-up (makijaż permanentny) polecany jest szczególnie tym kobietom, które zmagają się z niedoskonałościami twarzy. Makijaż ten bowiem nie maluje jej, lecz podkreśla w naturalny sposób jej kontury. Makijaż permanentny można wykonać dla ust, oczu czy brwi. Może on zwiększyć te elementy twarzy, wyrównać brak symetrii, wzmocnić kolor czerwieni warg w przypadku ust, podkreślić kontur oczu. Makijaż permanentny to również dobre rozwiązanie, jeśli zmaga się z plamami pigmentacyjnymi, bliznami i przebarwieniami.

Jednak  z contour make-up korzystają również te panie, które nie muszą martwić się niedoskonałościami cery. Decydując się wykonać makijaż permanentny, chcą zaoszczędzić czas, który rano przeznaczały na malowanie się, a wieczorem na zmywanie resztek kosmetyków kolorowych. Sprawdza się on również, gdy jest się uczulonym na większość kosmetyków do makijażu czy też prowadzi intensywny tryb życia związany z uprawianiem sportów wodnych. Stosowany jest on również przez kobiety, które przeszły chemioterapię i w jej wyniku straciły brwi czy rzęsy.

9

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny wykonuje się w gabinecie kosmetyki estetycznej. Powinien być on wykonywany przez kosmetyczkę linergistkę. Aby makijaż permanentny powstał, konieczne jest przejście kilku zabiegów. W ich czasie wykorzystuje się aparat igłowy i pigmenty pochodzenia naturalnego, które niewiele różnią się od naturalnego kolorytu skóry. W przypadku makijażu permanentnego ust i powiek stosuje się specjalne kremy znieczulające, w przypadku contour make-up brwi nie ma takiej potrzeby, ponieważ jest on bezbolesny. Ważne jest, że po 2 tygodniach od pierwszego zabiegu konieczne jest wykonanie korekty, która uzupełnia niedoskonałości. Makijaż permanentny trzeba też odnawiać i regenerować średnio co rok dodając barwnik. Jeśli się o niego odpowiednio dbać powinien być widoczny ok. 4 lat.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ