Stres, pośpiech, zła dieta elementy, brak ruchu te przyczyniają się do tego, że nasz organizm nie może prawidłowo funkcjonować.  Toksyny, które się nim gromadzą, sprawiają, że czujemy się ospali i pozbawieni energii i wyglądam coraz gorzej. W tej sytuacji warto zastosować detoks, czyli oczyszczenie organizmu. Detoks można wykonać samodzielnie w domu. Poznaj domowe sposoby na oczyszczenie organizmu.

Czym jest detoks?

Wiele osób myli oczyszczenie organizmu z dietą albo wręcz całodzienną głodówką. Tymczasem specyficzny sposób odżywiania się w czasie detoksu, jest tylko jednym z jego elementów. Sama dieta oczyszczająca musi być wsparta relaksem, medytacją, praktykami asan oraz pozbywaniem się z organizmu złych myśli i emocji. Dopiero wszystko to wszystko razem sprawi, że detoks zadziała, a nasz organizm poprawi pracę narządów wewnętrznych, odmłodnieje, a my sami będziemy lepiej wyglądać. Jak więc widać oczyszczenie organizmu to nie jedno dniowy rytuał, ale cały pracę, który dobrze jest stosować codziennie.

8

Oczyszczenie organizmu na co dzień

Jeśli do oczyszczenia organizmu podchodzimy poważnie, warto jest pewne rytuały wprowadzić do codziennego rozkładu dnia. Mowa tu o ćwiczeniach oddechowych, medytacji czy jodze. Pomogą one w oczyszczeniu ciała, emocji i umysłu. Ćwiczenia wspomogą też pracę narządów wewnętrznych, poprawia ich ukrwienie i wydolność oraz pomogą układowi limfatycznemu w usuwaniu toksyn.

Jak przegotować się do oczyszczenia organizmu?

Od czasu do czasu warto też przeprowadzać detoks organizmu.  Działanie to powinno być poprzedzone odpowiednim przygotowaniem. Można je spokojnie wykonać w domu. Przygotowanie do oczyszczenia organizmu należy rozpocząć najpóźniej na 3 dni przed samym detoksem. W jego trakcie należy zrezygnować z produktów zawierających kofeinę (kawę, herbatę, napoje typu cola, drinki energetyzujące), alkoholu, cukru, papierosów, białej mąki, czerwonego mięsa, mleka i produktów pochodzenia zwierzęcego. Należy pamiętać, że pierwsze dni oczyszczania organizmy nie są łatwe. Jesteśmy poddawani pokusie zjedzenia czegoś słodkiego czy wypicia filiżanki kawy. W czasie przygotowania do oczyszczenia organizmu należy pić dużo wody oraz herbat ziołowych. Zalecany jest również odpoczynek i relaks. Dotychczasową dietę należy zastąpić potrawami opartymi na: kaszy jaglanej z owocami lub warzywami, lekkostrawnymi i pożywnymi zupami, sałatkami z warzyw i owoców, koktajlami owocow-warzywnym. Należy też pamiętać, aby codziennie rano wypić szklankę ciepłej wody z sokiem z połowy cytryny, przyspiesza do odkwaszanie organizmu i  perystaltykę jelit.

7

Domowy sposób na oczyszczenie organizmu w jeden dzień

Oczyszczenie organizmu najlepiej przeprowadzić w dzień wolny od pracy oraz  wtedy, gdy nie musimy biegać po mieście. Wskazane jest udanie się w ten dzień na masaż, długi spacer lub zajęcia jogi. Można też po prostu odpoczywać czy spać.

Pierwszym z domowych sposobów na detoks jest ten oparty na kaszy jaglanej. Należy spożywać ją przez cały dzień, eliminując inne produkty spożywcze. Kaszy należy zjeść ok. pół kilo, w porcjach co 2-3 godziny. Domowy detoks można też oprzeć na warzywach i owocach. Mogą one być przyrządzane na parze, podsmażane, pieczone lub surowe. Należy och zjeść ok. 2 kilogramy na dzień. Popularną metodą oczyszczania organizmu są również soki. Wykonuje się je z owoców i pije przez cały dzień. Należy wypić min. 5 szklanek soków owocowych. Alternatywą jest oczyszczenie organizmy za pomocą smoothies warzywno-warzywnych, bulionów warzywnych z dodatkiem miso czy zup warzywnych miksowanych. Należy pamiętać, że przy każdej z tych metod domowego detoksu trzeba wypić co najmniej 2 litry wody i ziołowej herbaty, najlepiej z domieszką pokrzywy, mięty, szałwii lub kopru włoskiego.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ