Masaże to doskonały relaks i odprężenie dla całego ciała. Gabinety masażu oraz kosmetyki proponują swoim klientom różnorodne jego rodzaje. Każdy z nich pozwala na inną formę relaksu. Stąd też, zanim wybierze się ten konkretny, na których chce się zapisać, warto dowiedzieć się, czym różnią się poszczególne masaże. Zobacz,  na jaki masaż warto się wybrać? 

Klasyczny masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny można spotkać w każdym gabinecie masażu. Jest on najczęściej wybierany i najpopularniejszy. Trwa średnio godzinę. Masaż relaksacyjny jest bardzo łagodny i delikatny opiera się na technikach głaskania, rozcierania i ugniatania. Doskonale odpręża i pozwala się zrelaksować.

Masaż szwedzki

Masaż szwedzki to obok tego relaksacyjnego jedne z najpopularniejszych. Opiera się na głaskaniu, rozcieraniu, wyciskaniu, wałkowaniu, ugniataniu, skręcaniu, klepaniu, wibracjach i wstrząsaniu. Ruchy mogą być dynamiczne lub bardzo łagodne i jest to uzależnione od potrzeb osoby będącej masowana. Wskazaniami do masażu szwedzkiego są bóle kręgosłupa, stawów, mięśni, zmęczenie, stres, bezsenność, bóle głowy.

27

Masaż aromaterapeutyczny

W masażu aromaterapeutycznym techniki manualne łączą się z terapią olejkami eterycznymi. W zależności od tego, jakie olejki się zastosuje, masaż może być stymulujący, relaksacyjny lub leczniczy. Wskazaniem do masażu aromaterapeutycznego jest stres, ospałość, brak energii i apatia.

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami jest jedna z form masażu relaksacyjnego. W jego trakcie stosuje się kamienie pochodzenia wulkanicznego, które posiadają właściwości przewodzenia wysokiej temperatur. W czasie masażu stosuje się 54 takie kamienie o różnej wielkości i kształcie. Umieszczane są one i podgrzewane w specjalnym urządzeniu już na godzinę przed masażem. Masaż gorącymi kamieniami wykorzystuje techniki ucisku na tkanki oraz bodźce termiczne. Pomaga to rozszerzyć naczynia krwionośne, przyspiesza przepływ krwi oraz substancji odżywczych przez mięśnie. Masaż gorącymi kamieniami polecany jest szczególnie pora zimowa lub jesienną. Trwa ok. godziny.

Masaż lomi lomi

Masaż lomi lomi wywodzi się z polinezyjskiej tradycyjni uzdrawiania. Jest prosty i delikatny. Jego celem jest odprężenie ciała i umysłu. Masaż lomi lomi wykorzystuje posuwiste, płynne ruchy oraz masaż głęboko położonych tkanek. Dzięki temu łagodzi napięcia i naprężenia oraz wspomaga przepływ krwi. Masaż lomi lomi trwa ok. 2 godziny i w jego trakcie masowane jest całe ciało. Hawajski masaż jest całkowicie bezbolesny. Wiele osób reaguje na niego płaczem lub śmiechem.

25

Masaż tybetański

Masaż tybetański warto wykonać, gdy zmagamy się z dużym bólem. Uwalnia on napięcie mięśniowe i blokady przepływu energii. Masaż tybetański często łączony jest z terapią manualną, nastawianiem kręgosłupa czy talerzy biodrowych. Jego forma lecznicza zazwyczaj skupia się na konkretnym odcinku ciała, który wykazuje patologiczne zmiany, natomiast forma odprężająca jest stosowna na całe ciało. W czasie masażu tybetańskiego uciskane są układy nerwowe oraz mieście. Ten rodzaj masażu nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest bardzo skuteczny. Polecany jest przede wszystkim na częste bóle głowy, przyspieszona prace serca, bol rwy kulszowej i lędźwi, czkawkę i zaparcia.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ