Buty EMU to kozaki wykonane z wełny meorysów. Ciepłe i wygodne, wiele osób nie przekonują jednak do siebie z powodu kapciowego wyglądu. Od zakupu EMU odstrasza również cena. Oryginalne buty EMU najtaniej można kupić za ok. 250 zł. Są to niskie modele, niesięgające nawet za kostkę. Osoby, które marzą o wysokich EMU, muszą się liczyć z kosztem nawet 700 zł wzwyż. Mimo tego ten rodzaj obuwia od lat zalewa ulice i uwielbiany jest przez celebrytki. O jego popularności można się przekonać wraz z nadejściem pierwszych chłodów. Zobacz czy warto kupić buty EMU.

Czym są EMU?

EMU są butami produkowanymi przez australijską firmę, która powstała w latach 70. XX wieku. Swoją nazwę zaczerpnęły od ptaka nielota, który nosi takie samo miano. EMU wykonane są z owczej skóry, dzięki czemu są bardzo ciepłe. Odpowiednią temperaturę stopy utrzymują zarówno zima, jak i latem. Pierwotnie EMU miały być butami dla osób czynnie uprawiających sporty wodne, jednak wraz z ich popularności firma stworzyła kilka linii butów: miejską, plażową i sportową. Buty produkowane w ramach tych linii różnią się od siebie formą oraz kolorami.

7

EMU czy Ugg?

Wraz ze wzrostem popularności butów dla serferów obok EMU pojawiły się i marki konkurencyjne. Ta najbardziej znana jest UGG Australia. Buty UGG podobnie jak EMU wytwarzane są z owczej skóry wywiniętej włosiem do środka, jednak firma amerykańską, nie korzysta z oryginalnej australijskiej wełny. UGG-sy szyte są z importowanej owczej skóry np. z Mongolii. To, co różni EMU i UGG to również liczba wzorów i kolorów. Tych drugich jest o wiele więcej, a przy tym są też droższe. Należy też zaznaczyć, że sama metka buta dla fashionelek również będzie bardzo ważna. Podobno UGG to buty przeznaczone dla gwiazd i celebrytek, a EMU dla zwykłych śmiertelników. W sieci można znaleźć również wiele opinii o tym, że buty EMU są lepsze jakościowo i staranniej wykonana niż amerykańskiego UGG-sy.

Zalety butów EMU

EMU uznawane są za idealne buty na zimę. Ciepłe, chronią stopę nad przed największymi mrozami. Wykonane z wełny merynosów nie przepuszczają również wilgoci do wnętrza buta. Co więcej, ich niewątpliwą zaletą jest termoregulacja –  dostosowują się one do temperatury i zimą ogrzewają stopę, a latem ją chłodzą. Dzięki temu stopa zawsze jest świeża i się nie poci. Należy również zaznaczyć, że EMU są bardzo wygodnymi butami, które posują do wielu stylizacji. Można je łączyć ze spodniami, sukienkami i spódnicami utrzymanymi zarówno w stylu boho i sportowym, jak i tym bardziej eleganckim.

8

EMU oryginalne czy z sieciówki?

Aby jednak buty EMU posiadały wyżej opisane właściwości, należy zakupić model oryginalne. EMU z sieciówek wykonane są ze sztucznych materiałów, dlatego nie mają takich właściwości jak te z wełny merynosów. Szybko przemakają, zmieniają kolor, ścierają się i mogą odkształcać stopę. Kupując nieoryginalne EMU, należy się liczyć, że przetrwają one nie więcej niż jeden sezon.  Dlatego też, jeżeli chce się buty EMU nosić często i stawiasz na wysoką jakość lepiej zainwestować  w modele oryginalne, które, chociaż droższe będą trwalsze i bezpieczniejsze.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ