Rynek kobiecych biustonoszy jest bardzo rozbudowany. Występuje na nim wiele fasonów i wzorów staników. Większość pań jednak nie wie, jak nazywają się poszczególne biustonosze i w czasie ich zakupu kieruje się tylko estetyką. Tymczasem ich krój oraz budowa ma szczególne znaczenie. Od tego, czy dobrze się go dobierze, uzależniony jest fakt czy korzystnie się wygląda w bieliźnie. Zatem warto poznać rodzaje biustonoszy i wiedzieć, o jaki pytać w sklepie z bielizną.

Biustonosze możemy podzielić ze względu na budowę i krój, a także materiał wykonania. Bez  względu jednak jaki rodzaj biustonosza się wybierze, należy bezwzględnie zadbać o to, aby zakupić ten w odpowiednim rozmiarze. Za mały lub za duży będzie nie tylko uwypuklał mankamenty figury, ale i negatywnie wpływał na biust.

Rodzaje biustonoszy – budowa

W zakresie budowy biustonoszy wyróżnia się modele, które mogą nosić panie o małym i dużym biuście. Budowa biustonosza wpływa wyraźnie na jego funkcje użytkowe oraz pozwala na zamaskowanie pewnych defektów urody.

8

W sklepach można zakupić staniki miękkie najczęściej projektowane z kornej i lekkich materiałów. Nie posiadają one usztywniania i fiszbin i polecane są paniom o małym biuście. Kolejną propozycją sklepów z bielizną są stanik pousztywniane, czyli takie, których tylko część jest uszyta z lekkich materiałów. Biustonosze usztywniane to natomiast propozycja dla pań o obfitym i dużym biuście. Dobrze utrzymują one duże piersi. Podobną funkcję pełnią staniki z fiszbinami. Model ten jest w całości usztywniany oraz dodatkowo wymacany drutem, który wszywa się wzdłuż miseczek. Kolejne rodzaje biustonoszy to te bez fiszbin (polecane kobietom w ciąży i mama karmiącym) oraz bezszwowe, które są niewidoczne pod ubraniem, dzięki czemu można ubierać je pod obcisłą odzież. Ostatnim rodzajem biustonoszy w zakresie budowy są staniki push-up, czyli te, których miseczki wypełnianie są specjalną gąbką. Mam ona na cel podnieść piersi i sprawić, że wyglądają one na większe i pełniejsze.

Kroje biustonoszy

Krój biustonosza dyktowany jest przede wszystkim obowiązującymi trendami. Jednak nie spełnia on tylko funkcji estetyczne. Dopasowanie kroju biustonosza do figury i rozmiary biustu sprawia, że eksponuje się jego walory. W tym zakresie możemy wyróżnić staniki pełne, balkonetki, modele niezabudowane i bardotki.

7

Biustonosze pełne to modele zabudowane, których mieszczki do połowy są usztywniane. Polecane są paniom o dużych piersiach, ponieważ dobrze je zabezpieczana i utrzymują w jednym miejscu. Balkonetka to średnio zabudowany stanik, który doskonale sprawdza się przy ubraniach z większymi dekoltami. Bardotka to biustonosz, którego matką jest Brigitte Bardot. Model ten charakteryzuje się odpinanymi, szeroko rozstawionymi ramiączkami. Ten rodzaj biustonosza można nosić bez ramiączek, ponieważ jego obwód od strony wewnętrznej obszyty jest silikonowymi tasiemkami, które nie pozwalają mu spać. Bardotka ma dodatkowo wszyte pionowe fiszbiny boczne.

Do tych rodzajów biustonoszy można dodać również staniki do karmienia, sportowe czy samonośne. Warto też wspomnieć o biustonoszach trójkątnych, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ