Dziś okulary nie są już niemodnym dodatkiem, który obniża atrakcyjność. Wręcz przeciwnie postrzegany są jako topowy dodatek. Na noszenie ich decydują się nawet osoby, które na co dzień nie muszą zmagać się z wadą wzroku. Wtedy to na ich nosie lądują okulary zerówki, czyli szkła, które nie mają właściwości leczniczych. Moda na okulary sprawiła, że coraz większą wagę przykłada się do tego, jak one wyglądają. Właściwy dobór oprawek okularów pozwala podkreślić zalety twarzy, a także ukryć niedoskonałość urody. Bogaty wybór oprawek do okularów sprawił, że w binoklach każdy może wyglądać dobrze. Zobacz, jak dobrać oprawki okularów.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jednym z podstawowych kryterium doboru okularów jest dopasowanie ich do kształtu twarzy. Osoby o kwadratowym kształcie twarzy powinny wybierać oprawki o owalnym lub okrągłym kształcie, które są wąskie, a nawet bez ramkowe. Gdy twarz jest okrągła, będą do niej pasować okulary o kwadratowych kształtach z bardzo cienkimi  oprawkami. Osoby posiadające twarz o kształcie serca powinny postawić na okulary o okrągłych lub owalnych kształtach z cienkimi oprawkami. Najprostsze zadanie mają osoby posiadające twarz owalna. Do nich pasują prawie wszystkie rodzaje okularów.

Jak dobrać oprawki do koloru oczu?

Kolejnym kryterium wyboru oprawek jest kolor oczów i włosom. Osobom o blond włosach w odcieniu ciepłym będą pasować ciepłe odcienie oprawek, utrzymane w barwach zieleni, czerwieni, beżu i koralowego różu. W przypadku włosów zwanych zimnym blondem najlepszym rozwiązaniem będą oprawki w kolorze czerni, szarości, różu i fioletu, a także zimnych brązów. Bruneci i brunetki dobrze będą wyglądać w oprawkach w odcieniach ciepłej zieleni, beżu, karmelu, niebieskiego, czerni oraz kolorze ciemnożółtym. Powinni natomiast unikać kolorów białych. Rudzielce mogą wybierać oprawki utrzymane w mocnych kolorach zieleni, niebieskiego czy czerwonego. Pasuje do nich również czerń. Czarne włosy będą natomiast dobrze komponować się z  oprawkami w kolorze mocnego niebieskiego.

jak dobrac oprawki okularow do twarzy modny-styl.pl

W wyborze okularów ważny jest również kolor oczu. Tęczówka powinna współgrać z kolorem oprawek, dzięki czemu podkreśli się ich glebie. Wybierając oprawki w kolorach kontrastujących z tęczówką, osiąganie się natomiast efekt wyostrzonego koloru oka. I tak błękitnoocy dobrze będą wyglądać w oprawkach w kolorze niebieskim i szarym lub też brązowym i pomarańczowym, który będzie kontrastował z tęczówką oka. Oczy piwne najlepiej współgrają z oprawkami w kolorze brązowym oraz ciemnozielony, natomiast fiolet wyostrzy kolor tęczówki i wydobędzie z niej złote elementy. Właściciele oczu zielonych mogą zdecydować się na oprawki w odcieniach różu i zieleni, a także brązach i złocie. Dobrym rozwiązaniem są również oprawki fioletowe.

Jak wybrać szerokość oprawek?

Szerokość oprawek to tak naprawdę rozmiar okularów. Odpowiedni sprawia, że nie zsuwają się one z nosa i nie uwierają przy zausznikach. Optycy podkreślają, że nie ma jednego uniwersalnego rozmiaru okularów. Powinny one być dopasowane do szerokości twarzy. Dobre okulary to takie, w których oczy znajdują się mniej więcej na środku okularowych szkieł. Jeżeli chce się zmierzyć oprawki okularów, pod uwagę należy wziąć: szerokość szkieł oraz mostka, a także długość zauszników.

jak wybrac okulary modny-styl.pl

Posiadając wąską twarz najlepiej wybrać oprawki, których szerokość szkieł mieści się w przedziale 42-50 mm, oprawki o średniej szerokości to te posiadające szkła od 45 do 53 mm, natomiast okulary pasujące do twarzy szerokiej charakteryzują się oprawkami o szerokości powyżej 52 mm.

Jak wybrać okulary?

Dobierając oprawki okularów kieruj się przede wszystkim tym, aby pasowały do wielkości twarzy oraz podkreślały jej atuty. Pamiętaj też, że w okularach masz czuć się komfortowo i atrakcyjnie.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ