Dziś zdjęcia wykonuje się na każdym kroku. Fotografujemy jedzenie, widoki czy śmieszne sytuacje na ulicy. Wykonane zdjęcia od razu wrzucamy na portale mediów społecznościowych, chcąc się pochwalić tym, co właśnie widzieliśmy lub czego doświadczyliśmy. Fotografowanie i dzielenie się przeżyciami obejmuje również wykonywanie zdjęć własnej osoby. Nie każdy jednak lubi pozować do zdjęć. Co więcej, wiele osób z premedytacją unika cykania fotek. Uważają, że wychodzą na nich niekorzystnie i brzydko. Nie zawsze jest to jednak wina braku fotogeniczności czy rzeczywistego brzydkiego wyglądu. Aby ładnie wychodzić na zdjęciach, wystarczy zastosować kilka sztuczek. Zobacz jakich.

Fotogeniczność w podstawach

Bycie fotogenicznym zależy nie tylko od wrodzonego daru, ale i technicznej wiedzy, która mówi, jak się ustawić przed obiektywem. Należy pamiętać, że nawet najpiękniejsze „na żywo” osoby nie muszą wychodzić tak na zdjęciach.

Jak ładnie wychodzić na zdjęciach?

To jak wychodzi się na zdjęciach, w dużej mierze zależy od tego jak wygląda się na co dzień. Dlatego podstawową rzeczą jest zadbanie o to, aby być zawsze schludnym, czystym i odpowiednio ubrany. Strój powinien być dopasowany do figury oraz naszego stylu bycia. Ważne są również kolory – najlepiej sprawdzają się te naturalne oraz dopasowane do karnacji danej osoby.

jak ladnie wychodzic na zdjeciach modny-styl.pl

Należy pamiętać również o zadbaniu o cerę. Na zdjęciach wszystkie niedoskonałości wychodzą wyostrzone. Dlatego też wiedząc, że będziesz pozować do zdjęć, ukryj wszystkie wypryski, blizny, świecące czoło czy podróbek. Pamiętaj też o odpowiednim makijażu. Aby ładnie wychodzić na zdjęciach, najlepiej używać jasnych szminek, te ciemne wyostrzają rysy i optycznie zmniejszają usta. Używaj także różu do policzków i bronzera – pozwoli to na wyeksponowanie kości policzkowych i uczyni twarz bardziej trójwymiarowe. Ważne jest także  mocne wytuszowanie rzecz, wtedy oczy wydają się większe.

Tak przygotowana możesz doskonalić technikę pozowania do zdjęć.

Co zrobić, żeby nie zamykać oczu podczas zdjęć?

Problem z zamykaniem oczu podczas zdjęć dotyczy wielu osób. Jeśli i ty go masz, przed pstryknięciem fotki zamknij oczy i powoli je otwórz, zanim flesz rozbłyśnie. Dzięki temu nie będzie mrugać i wychodzić na zdjęciach z zamkniętymi oczami.

Uwaga – uśmiech!

Kolejna ważną kwestią na zdjęciach jest uśmiech. Modelki i fotografowie radzą, aby do zdjęć pozować z tzw. hollywoodzkim uśmiechem. Oznacza to, że w trakcie wykonywanie fotografii dotyka się językiem górnych zębów. Dzięki temu uśmiech nie jest za szeroki.

Jak się ustawić do zdjęcia?

Odpowiednie ustawienie się do zdjęcia to prawdziwa sztuka. Pierwszą zasadą, którą warto stosować, jest nie ustawianie twarzy prosto przed obiektywem. Twarz na fotografiach wygląda lepiej z półprofilu, aby go osiągnąć, wystarczy obrócić głowę o kilka stopni.

jak dobrze wychodzic na zdjeciach modny-styl.pl

Kolejny trik fotograficzny podpowiada jak uniknąć na zdjęciu podwójnego podbródka. Mówi on, aby delikatnie unieś głowę i wysunąć do przodu twarz, obniżając przy tym lekko brodę. Podczas robienia zdjęć zawsze też ustawiaj się  przodem do źródła świata albo białej ściany. Dzięki temu twoja twarz będzie dobrze oświetlona i wyjdzie na zdjęciu łagodniej i promiennie. Unikaj natomiast górnego światła punktowego – sprawia ono, że noc wydaje się większy a oczy podkrążone.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ