Jaką kuchnię wolnostojącą wybrać?

W życiu każdego z nas przychodzi moment, w którym decydujemy się wymienić naszą kuchnię. Stoi teraz przed nami najważniejsze pytanie: na jaką się zdecydować? Ostatnio największa popularnością cieszą się kuchnie gazowe. Jednak czy to jedyny wybór, na jaki warto postawić?

Kuchnia wolnostojąca – na jaką się zdecydować?

Kuchnie dzielą się na takie, które są zasilane gazem, energią, bądź i gazem i prądem. Kuchnie gazowe, w której płyta grzewcza jak i piekarnik zawsze zasilana jest gazem, jest najbardziej oszczędna i przy tym najtańsza przy zakupie. Jedyny minus kuchni gazowej to fakt, że piekarnik gazowy nagrzewa się tylko i wyłącznie od dołu. Co to oznacza w praktyce? Bardzo łatwo można przypalić posiłek, który gotujemy. Kolejnym minusem jest pomieszczenie, w którym będzie nasza kuchnia gazowa – musimy pamiętać, aby pomieszczenie to miało stały dostęp do wentylacji. Przy zakupie kuchni warto także zwrócić uwagę na funkcje płyty grzewcznej, na którą się decydujemy, a także rozmieszczenie palników. Tutaj ważne będą dotychczasowe patelnie i garnki, z których korzystaliśmy.

Dobra kuchnia, czyli jaka?

Kuchnie gazowe, elektryczne… niezależnie od tej, na którą się zdecydujemy, najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Zapewni nam je kilka funkcji. W przypadku kuchni gazowej będzie to zabezpieczenie przeciw-wypływowe. W przypadku innych kuchni – blokada przed przypadkowym włączeniem się urządzenia jak i chłodne drzwi z piekarnika. Czasy, w których kuchnia spełniała tylko miejsce do gotowania odeszły w niepamięć. Teraz liczy się bezpieczeństwo i nasza wygoda z korzystania z tego pomieszczenia na co dzień.

Piekarnik gazowy, a kuchnia gazowa

Jeśli chcemy się zdecydować na gazowy piekarnik, musimy być pewni, że lubimy tradycyjne pieczenie, czyli z ogrzewaniem od spodu. Pamiętajmy przy tym, że taki piekarnik ma też minusy – podgrzewamy tylko i wyłączenie spód, przez co nietrudno o przypalenia naszych posiłków. Również utrzymanie czystości staje się kłopotliwe, bowiem takie piekarniki gazowe nie mają w sobie wbudowanej funkcji samoczyszczenia. Warto przemyśleć wszystkie te aspekty, podsumować swoje dotychczasowe doświadczenia z kuchniami i wybrać tę, która najlepiej będzie do nas pasowała.

Kuchnie gazowe znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ