Potrzebne Ci są porady zdrowotne i zastanawiasz się, gdzie ich szukać? Pierwszą myślą jest oczywiście internet, ale możliwości jest zdecydowanie więcej. Podpowiemy Ci, gdzie najlepiej zajrzeć, żeby dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Delikatna sprawa z internetem

Wybór internetu na pierwsze źródło wiedzy o poradach zdrowotnych to dobry pomysł. Decydując się jednak na krążenie w sieci, ważne jest, aby zachować swój rozum. Istnieje bowiem wiele stron internetowych, które powstają dla żartu albo osoby, które zamieszczają na nich swoje treści, nie mają do tego odpowiednich kompetencji. Jak nie dać się nabrać i znajdować jedynie rzetelne informacje?

Przede wszystkim wybieraj serwisy profesjonalne lub rekomendowane przez lekarzy. Łatwo je rozpoznasz już po samym wyglądzie takiej strony. Nie będzie to nieatrakcyjne pod względem graficznym forum, którego treści będa kolokwialne i niespójne. Fachowe witryny udzielające porad konstruują teksty merytorycznie i poddają je odpowiedniej obróbce redaktorskiej w celu uniknięcia błędów. Jeśli jednak nadal nie jest pewny wiarygodności danej strony, poczytaj o niej opinie. Spotykając się z wieloma niepochlebnymi, będziesz wiedzieć, że lepiej unikać tej strony.

Porady zdrowotne na papierze

W sieci publikować może dosłownie każdy. Często wystarczy jedynie rejestracja, w której można skłamać odnośnie do wieku oraz wykształcenia. Dlatego dobrym rozwiązaniem, gwarantującym wiarygodne porady zdrowotne jest kupno profesjonalnych magazynów medycznych i zdrowotnych. 

W redakcjach takich pism są zatrudniani jedyne specjaliści w swojej dziedzinie. W dodatku ich teksty są poddawane rzetelnej korekcie i mają renomę różnych zakładów medycznych. Możesz też w nich znaleźć propozycje innych źródeł, z których warto skorzystać, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowia. 

Najprostsze rozwiązanie 

Nie oszukujmy się jednak — najbardziej wiarygodnej, rzeczowej porady na temat zdrowia najlepiej szukać przez bezpośredni kontakt ze specjalistą. Jeżeli Twoje problemy są naprawdę poważne, a nie chodzi o lekkie przeziębienie jesienią, nie czekaj, tylko skontaktuj się z lekarzem. Jeśli nadal masz wątpliwości, możesz zawsze zadzwonić na specjalną infolinię NFZ i tam poszukać rady. Osoba upoważniona doradzi Ci, co robić i gdy zajdzie taka potrzeba, skieruje Cię do specjalisty. Pamiętaj, ze zdrowiem nie warto eksperymentować i lepiej korzystać z pewnych źródeł, żeby zdobyć o nim kompleksową wiedzę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ