Trzymasz dietę i nie tracisz na wadze? Odchudzanie to złożony proces, w którym nie ma jednoznacznych odpowiedzi. W tym artykule podpowiemy, co może zaburzać skuteczność Twojej redukcji.
Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/psychologia-odchudzania-czyli-dlaczego-nie-tracisz-kilogramow/
Stres przy odchudzaniu
Odchudzanie jest stresujące dla ciała. Gdy ucinamy spożywane kalorie, nasz organizm czuje się zagrożony, ponieważ traci cenne zapasy tłuszczu. Jeśli próbujemy uzyskać zbyt duży deficyt kaloryczny, nasze ciało się buntuje i próbuje za wszelką cenę utrzymać starą wagę. Należy uciąć kalorie tak, aby nasz organizm nie zauważył, że podbieramy mu ukradkiem jego cenny tłuszcz – wystarczy, że od obliczonego zapotrzebowania kalorycznego odejmiemy około 200-300 kalorii. To wystarczy, aby cyferki na wadze zaczęły się sukcesywnie zmniejszać.
Kolejnym problemem jest to, że próbujemy zajadać stres. Duży poziom kortyzolu utrzymujący się w organizmie sprawia, że chętniej sięgamy po przekąski. Problem pojawia się wtedy, gdy nie wliczamy ich do naszego dziennika kalorii, ponieważ wychodzimy z założenia, że to tylko kilka orzeszków. Co złego może się stać? Jeśli spożywane przez nas przekąski wymykają się nam spod kontroli, możemy być prawie pewni, że czeka nas po nich prawdziwa kaloryczna kumulacja, która sprawi, że nasza waga ciała pozostanie niewzruszona.
Zbyt duże oczekiwania
Większość z nas chciałby zgubić dużą liczbę kilogramów w krótkim czasie. Niestety rzeczywistość wygląda mniej optymistycznie. Jeśli mimo starań – odpowiedniej diecie i regularnym treningom – widzimy, że nie tracimy na wadze wystarczająco szybko, zaczynamy odpuszczać. Jest to największy błąd każdej redukcji – brak cierpliwości. Jeśli chcemy schudnąć i utrzymać poredukcyjną wagę, zmiany muszą następować powoli. Musimy się w końcu pogodzić z tym, że efekty nie przyjdą od razu, ale jeśli będziemy wystarczająco wytrwali, wymarzona sylwetka utrzyma się przez wiele lat.
Zobacz także: http://www.rebel-tv.pl/naturalne-maseczki-upiekszajace/