Szybki porost włosów interesuje nie tylko osoby cierpiące na nadmierne wypadanie włosów, ale także te, które pragną zyskać nowe, gęste włosy. Dlatego coraz więcej osób zadaje sobie pytanie jak powstrzymać wypadanie włosów, oraz jak przyspieszyć porost włosów. Na porost włosów składa się wiele czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych. W zależności od sposobu użycia oraz ich pożądanego działania, środki na porost włosów mają różną zawartość składu. Środki na porost włosów, takie jak szampon na porost włosów czy tabletki na porost włosów mogą okazać się bardzo skuteczne w walce o bujne, zdrowe włosy. Przekonajmy się, jakie środki na porost włosów warto stosować i co sprawia, że są one skuteczne.

Środki na porost włosów – dla kogo?

Środki na porost włosów zalecane są zarówno dla osób, które w ostatnim czasie utraciły niepokojąco dużą liczbę włosów, a także dla osób, które niepokoi delikatnie wzmożona utrata włosów. Są także zalecane dla osób, które po prostu pragną zagęścić swoje włosy w sposób naturalny. W zależności od powodu, dla którego sięgamy po takie środki, różnić się będzie intentysnowść ich stosowania. I tak kobiety, które stały się ofiarami łysienia, potrzebują stosować pewne preparaty codziennie przez pewien okre, by następnie po krótkiej przerwie znów kontynuować kurację, tak kobiety o mniejszej skali problemu, mogą ten sam preparat stosować co drugi dzień, a kurację powtarzać rzadziej.

Skąd bierze się nadmierne wypadanie włosów

Zanim podamy listę najczęściej spotykanych przyczyn wypadania włosów, należy zaznaczyć, że wypadanie włosów jest często objawem wielu problemów zdrowotnych. Zanim więc podejmiesz walkę o gęste włosy, udaj się do lekarz, by wspólnie wykluczyć podstawowe zaburzenia.

Najczęściej włosy zaczynają wypadać z powodu:

  • anemii – jest to tak zwana niedokrwistość, spowodowana brakiem żelaza w organizmie, który z kolei jest wynikiem nieodpowiedniej diety, lub częstym, bardzo obfitym okresem.
  • stresu – długotrwały stres, bardzo silny impuls nerwowy, potrafią przyczynić się do nadmiernego wypadania włosów, a także do ich siwienia.
  • zaburzenia hormonalne – spadek estrogenu po odbytej ciąży lub odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, lub nadwyżka męskich hormonów, przyczyniają się do utraty włosów, a nawet łysienia.
  • zła dieta – niedobór witamin, zwłaszcza witaminy A, C, E, D, może przyczynić się do silnej utraty włosów.

Środki na porost włosów

Jak już pisaliśmy, skład środków na porost włosów zależny jest od sposobu ich zastosowania. Zapytani o radę specjaliści Vichy, opowiedzieli nam o kuracji do stymulacji porostu włosów – Dercos Neogenic. Preparat powstrzymuje wypadanie włosów, oraz pobudza do porostu nowe włosy. Eksperci twierdzą, że najważniejszym składnikiem jest w tej kuracji Stemoxydine 5%. Jest to cząsteczka, która odtwarza środowisko hipoksji w mieszku włosowym. Dzięki niej uśpione cebulki włosów są znów gotowe do produkcji nowych włosów.

Pamiętaj! Zawsze sprawdzaj zawartość parabenów w kosmetykach, które stosujesz. Te zawierające parabeny mogą okazać się skuteczne na chwilę, jednak z czasem przynoszą one zdecydowanie więcej strat niż korzyści.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ