Każda kobieta lubi być zadbana. Chodzimy do fryzjera, aby mieć ładne, ułożone włosy, kupujemy dobrane do naszej sylwetki ubrania, dbamy o paznokcie. Ogólnie – wygląd jest dla nas dość istotną sprawą. Jednak jednak część ciała sprawia nam zazwyczaj pewne kłopoty … są to mianowicie stopy.

Stopy – jak je pielęgnować?

Dlaczego pielęgnacja stóp przysparza nam tylu kłopotów? Przede wszystkim jak każda z nas świetnie wie, że stopami mamy dość często problemy, które naprawdę trudno jest samemu rozwiązać. Skóra grubieje, tworzą się odciski, pęknięcia. W efekcie warstwy martwego naskórka odkładają się tworząc zgrubienia, których nie usuwamy klasycznymi peelingami albo pumeksem. Jakiekolwiek kremy nawilżające też nie dają zbyt dużo…

I w tym momencie zazwyczaj decydujemy się skorzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki. I choć takie zabiegi są skuteczne, to niestety mają pewne swoje wady. Przede wszystkim – wysoka cena. Zabiegi podologiczne nie są tanie, a w sezonie letnim i wiosennym potrzebujemy ich dość sporo. W efekcie wydajemy dużo pieniędzy. Co więcej – stopy są dla wielu z nas jednak dość intymną częścią ciała. Nie lubimy, jak ktoś obcy się nimi zajmuje. Dlatego też warto zainwestować w pewien sprzęt, jakim jest….

Frezerka podologiczna – urządzenie na miarę XXI wieku!

Dokładnie – frezarka podologiczna! Cóż to w ogóle jest? Frezarka jest to urządzenie, służące do usuwania nadmiaru zrogowaciałego naskórka z pięt. To jej podstawowa, ale najczęściej nie jedyna funkcja. Otóż za pomocą frezarki usuniemy zazwyczaj także zrogowacenia z łokci czy z kolan oraz dokładne usunięcie skórek i wyrównanie paznokci. Pełen zakres funkcji zależy od modelu.

Czy opłaca się zatem zakupić frezarkę podologiczną? Pod względem ekonomicznym – niewątpliwie tak. Taka frezarka kosztuje zazwyczaj od kilkudziesięciu do maksimum kilkuset złotych. Większość z nich jednak plasuje się w tych niższych cenach. A zatem zdecydowanie bardziej opłaca się nam zakup frezarki podologicznej niż częste wizyty u kosmetyczki.

Frezarka podologiczna – na co zwrócić uwagę?

Jednak przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że za pomocą frezarki nie oczyścimy tak pięt jak kosmetyczka – a przynajmniej na pewno nie na początku. Ponadto musimy nauczyć się obsługiwać taką frezarkę .

Warto także poczytać wcześniej o frezarkach podologicznych, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Będą to bowiem rzeczy na które bez odpowiedniej wiedzy zapewne nigdy byśmy nie spojrzeli np. głośność, sposób konserwacji czy ilość obrotów. Kiedy już jednak kupimy dobrą frezarkę i nauczymy się nią obsługiwać, to na pewno nie będziemy żałować tego zakupu!

Artykuł powstał we współpracy z Beauty System

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ